POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

TDiM 25: Turniej Krakowskiego Obwarzanka19.05.2022


Sobotę, 14 maja br. na stadionie Juvenii Kraków najlepiej opiszą trzy słowa: „wielkie święto rugby”. W XIV Turnieju Obwarzanka wzięło udział ponad 200 dzieci z Polski i Czech. Obok rywalizacji sportowej było mnóstwo dobrej zabawy i pysznego jedzenia przygotowanego głównie przez rodziców zawodników z Krakowa i Lubnia. Każdy uczestnik otrzymał też tradycyjnego obwarzanka!
 
Zmagania sportowe rozpoczęły się krótko po godzinie 10:00 od rywalizacji w najmłodszych grupach wiekowych. Na wyznaczonych, mniejszych placach z piłką biegały mikrusy oraz mini żaki. W tej pierwszej kategorii chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę, więc nie prowadzono klasyfikacji. Wśród mini żaków najlepsi okazali się goście z Łodzi, którzy wyprzedzili RC Havirov, AZS AWF Warszawa oraz Juvenię Kraków.
 
Smoczki, czyli drużyna gospodarzy okazała się niepokonana w rywalizacji Żaków, wygrywając z Nową Hutą Rugby Klub, Pogonią Siedlce, AZS AWF Warszawa oraz Budowlanymi Łódź. W młodzikach, których mecze zamykały dzień turniejowy, krakowianie wystawili dwa składy. Juvenia I nieznacznie i dość pechowo przegrała decydujący mecz z Budowlanymi Łódź i zajęła drugie miejsce. Juvenia II była trzecia.
 
To co działo się na boisku było jednak tylko częścią całego wydarzenia. Po zakończeniu rywalizacji, wszystkie dzieci mogły bawić się do woli na dwóch wielkich dmuchańcach, w których czekały na nich tory przeszkód oraz zjeżdżalnie. Każda mała rugbistka i rugbista otrzymała również tradycyjnego obwarzanka, a także całą masę wspaniałych przekąsek. Większość z ciastek, ciast i deserów przygotowali rodzice krakowskich zawodników. Nie zabrakło też owoców oraz potraw z grilla. Każdy miał więc okazję najeść się i uzupełnić zapasy energii.
 
Cały turniej, w roli konferansjera ze swadą i poczuciem humoru poprowadził Tomasz Staniszewski. Sędziami zawodów byli Viktor Babich, Maciej Porębski i Patryk Sakwa. 
 
Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach:
 
Mini Żak:
1. KS Budowlani Łódź
2. Rugby Club Havířov
3. AZS AWF Warszawa Rugby
4. RzKS Juvenia Kraków
 
Żak:
1. RzKS Juvenia Kraków
2. Nowa Huta Rugby Klub Kraków
3. MKS Pogoń Siedlce
4. AZS AWF Warszawa
5. KS Budowlani Łódź
 
Młodzik:
1. KS Budowlani Łódź
2. RzKS Juvenia I
3. RzKS Juvenia II
 
Łukasz Kościelniak
Ekstraliga: XV kolejka w obiektywie Rugbistki KS Budowlani drugie w Paryżu
Tabela Ekstraligi
01 MKS Ogniwo Sopot 8 34
02 Master Pharm Rugby Łódź 9 33
03 Up Fitness Skra Warszawa 9 32
04 Edach Budowlani Lublin 8 31
05 RC Orkan Sochaczew 9 30
06 RC Lechia Gdańsk 9 22
07 RzKS Juvenia Kraków 8 12
08 RC Arka Gdynia 9 10
09 Awenta Pogoń Siedlce 9 5
10 KS Posnania Poznań 8 5