POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Trzy lata do RWC Francja 202308.09.2020


W dniu 8 września 2023 we Francji rozpocznie się X Puchar Świata w Rugby XV. Z tej okazji Komitet Organizacyjny podał kilka szczegółów dotyczących tego wydarzenia.
 
Przemawiając podczas inauguracji trasy „We Love 2023 Tour”' w Paryżu, dyrektor generalny Rugby World Cup France 2023 Claude Atcher obiecał, że turniej będzie miał pozytywny wpływ na społeczeństwo, ustanawiając nowe standardy integracji społecznej, zaangażowania społeczności i ochrony środowiska dla rugby gdy świat wraca do normalności po ograniczeniach Covid-19. Atcher powiedział: Francja 2023” przyjęła wizję: wywrzeć pozytywny wpływ na rugby, planetę i Francję, organizując odpowiedzialne wydarzenie, które jest odpowiedzią na wyzwania dnia dzisiejszego i jutra. Puchar Świata w Rugby 2023 będzie czymś więcej niż tylko wydarzeniem sportowym. To pozostawi po sobie dziedzictwo.
 
Dyrektor naczelny World Rugby Brett Gosper pochwalił plany, dzięki którym „Francja 2023” zrobi krok naprzód po wyjątkowych wynikach osiągniętych w Japonii 2019, która przyciągnęła dwa miliony nowych uczestników do tego sportu, osiągnęła 99-procentowy wskaźnik frekwencji, wyznaczyła nową frekwencję dla fanów, rekordowe 1,13 miliona i przyniosła rekordowy ogólnokrajowy wpływ gospodarczy w wysokości 4,3 miliarda funtów. W świecie zmian i niepewności, które przyspieszyła globalna pandemia Covid-19, istotne jest, aby ważne wydarzenia nie były tylko katedrą sportu, wizytówką światowej klasy wyników, ale symbolem jedności, różnorodności i zmiany. Puchar Świata w Rugby jest inny, rok 2023 rok wyznaczy nową erę. Nie chodzi już tylko o to, co Francja może zrobić dla Pucharu Świata w rugby, ale o to, co turniej może zrobić dla Francji, jej społeczeństwa, infrastruktury sportowej i gospodarki. Za trzy lata jesteśmy przekonani, że „Francja 2023” dotrzyma swoich zobowiązań. Jak podkreślił Claude, już robi ogromne postępy i jestem przekonany, że turniej będzie silnym narzędziem do zmian społecznych.
 
Podczas Puchar Świata w Rugby 2019 w Japonii zebrano 2 miliony funtów na rzecz oficjalnego partnera charytatywnego „Childfund Pass It Back”, który dzięki rugby odmieni życie 25 000 pokrzywdzonych dzieci w całej Azji. Organizatorzy Puchar Świata w Rugby 2023 będą chcieli pójść jeszcze dalej, skupiając się na pięciu kluczowych filarach spuścizny turnieju: działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym, wspieranie edukacji, szkoleń i zatrudnienia, poszanowanie i ochrona środowiska, promowanie integracji i bycie mistrzem w zakresie równości płci.
 
Podczas premiery w Paryżu odsłonięto charakterystyczną nową tożsamość marki. Odważna tradycja i zainspirowana ideą połączenia, serce mobiusa dosłownie ożyje, łącząc całą Francję w ciągu najbliższych trzech lat, zaczynając od trasy „We Love 2023”, która od 8 września do 12 października br. odwiedzi 24 miasta w całej Francji w wyjątkowym pociągu. Zaprojektowana unikalnym francuskim pismem, nowa tożsamość marki pomoże pokazać światu piękno kraju-gospodarza, szczyt tego wyjątkowego sportu i jego moc jednoczenia się i kształtowania na żywo.
 
Gosper potwierdził również postęp w planowaniu operacyjnym, ponieważ przygotowania sięgają trzech lat do rozpoczęcia turnieju. Przygotowania idą znakomicie dzięki wyjątkowej pracy komitetu organizacyjnego oraz znakomitej współpracy i wsparciu władz krajowych i lokalnych oraz francuskiej społeczności rugby. Jest na co czekać. Nigdy nie widziałem narodu tak dobrze przygotowanego jak Francja, któremu pozostały trzy lata do mistrzostw świata w rugby - powiedział.
 
Więcej informacji o Pucharze Świata w Rugby Francja 2023, w tym o biletach, można znaleźć na stronach World Rugby www.rugbyworldcup.com/2023 i https://tickets.rugbyworldcup.com
 
Źródło: World Rugby
Zdjęcia: Rugby World Cup France 2023
 
RE: REIC Championship MP Kobiet: Regulamin i kalendarz
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 5 24
 02 OKS Skra Warszawa 5 18
 03 RC Lechia Gdańsk 5 14
 04 RC Arka Gdynia 5 13
 05 RC Orkan Sochaczew 5 13
 06 Master Pharm Łódź 5 12
 07 Awenta Pogoń Siedlce 5 12
 08 Edach Budowlani Lublin 5 8
 09 RzKS Juvenia Kraków 5 7
 10 RK Sparta Jarocin 5 0