POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Tydzień z Rugby Europe16.10.2020


Celem wizyty Jose Gorrotxategi, Rugby Services Manager’a z ramienia Rugby Europe była przede wszystkim ocena czyli audyt Polskiego Związku Rugby na 3 poziomach: Zarządzanie, Administracja oraz Finanse + aspekty sportowe.
 
José przebywał w Polsce w dniach 08-15 października br. Przeczytajcie jak intensywny tydzień spędził w Polsce, z kim miał przyjemność się spotkać i co robił.
 
Piątek (09.10.2020) - Biuro PZR
Pierwszy pełny dzień wizyty gość spędził w Biurze PZR oceniając aktualną sytuację Związku z uwzględnieniem sytuacji finansowej. Rozmawiano o wpływie Covid-19 na całość działań Związku i sportu w Polsce 
 
Sobota (10.10.2020) - Biuro PZR
Spotkanie z Bartkiem Rysiem i Krzysztofem Czajką dotyczyło strategii rugby wśród dzieci i młodzieży, pozyskiwania zawodników zza granicy do reprezentacji Polski, możliwości wysyłania zawodników i członków sztabu za granicę. Dodatkowo omówiono tematy przeciwdziałanie korupcji i doping.
 
Poniedziałek (12.10.2020) - Akademia Zarządzania Sportem/ Biuro PZR
W Akademii Zarządzania Sportem przy Instytucie Sportu wraz z dr Grzegorzem Botwiną i Piotrem Popławskim omówiono współpracę w zakresie edukacji i dobrych praktyk.
Natomiast w Biurze PZR odbyła się weryfikacja systemu licencyjnego wdrożonego przez Związek, analiza danych dotycząca liczby klubów, zawodników etc. 
 
Wtorek (13.10.2020) - Biuro PZR
Spotkanie z Kierownikiem Wyszkolenia PZR Jackiem Zalejarzem dotyczyło obecnej sytuacji w PZR w zakresie Upowszechniania Sportu wśród dzieci i młodzieży, Kadr Wojewódzkich i Narodowych, ścieżki rozwoju zawodnika, szkoleń PZR, współpracy regionalnej. Odbyła się również dyskusja na temat strategii i celów PZR w w/w aspektach. Dzień zakończyło spotkanie z Sekretarzem Generalnym dotyczące analizy programu inwestującego w rozwój Federacji przez World Rugby oraz dotacji World Rugby.
 
Środa (14.10.2020) - Sejm RP/ Ministerstwo Sportu/ Biuro PZR
W Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej, Jose Gorrotxategi spotkał się z Prezesem PZR Dariuszem Olszewskim. Meeting i dyskusja dotyczyły bieżącej sytuacji Związku, zmian na przestrzeni ostatnich 4 lat i strategii na kolejne lata.
Następnie w Ministerstwie Sportu odbyło się spotkanie z Sekretarz Stanu Anną Krupką i Wiceprzewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Markiem Matuszewskim. Spotkanie dotyczyło Rugby 7 ze szczególnym uwzględnieniem rugby kobiet oraz upowszechniania sportu, szerokiego spektrum pomocy jakie PZR otrzymuje od Ministerstwa (nie tylko na płaszczyźnie finansowej), większej transparentności w działaniu, Igrzysk Europejskich 2023 oraz wyzwaniu jakim jest zwiększenie liczby osób zaangażowanych w rugby
W Biurze PZR Meeting z Jarosławem Batorem w kwestii marketingu, pozyskiwania środków oraz promocji PZR w oparciu o wytyczne z World Rugby w aspekcie ocieplenia wizerunku dyscypliny, jej rodzinności i skierowania do coraz szerszej grupy odbiorców. Dzień zakończyło spotkanie podsumowujące z Sekretarzem Generalnym na temat oceny wewnętrznej organizacji i struktur PZR.
 
Czwartek (15.10.2020) - Polski Komitet Olimpijski
Spotkanie z Prezesem PKOl dr Andrzejem Kraśnickim oraz Iwoną Łotysz - Zastępcą Sekretarza Generalnego dotyczyło Igrzysk Europejskich w 2023 roku, aktualnej pozycji Kadr Narodowych Rugby 7 ze szczególnym uwzględnieniem rugby kobiet, aktualnej sytuacji PZR, działań podejmowanych przez Związek oraz wyzwaniu jakim jest zwiększenie liczby osób zaangażowanych w rugby 
 
Sami przyznacie - to był bardzo intensywny tydzień!!!
 
Jarosław Bator
Tri Nations zamiast Rugby Championship Nowy klub: Fort Nysa RFC
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 18 77
 02 Master Pharm Łódź 18 73
 03 OKS Skra Warszawa 18 64
 04 RC Orkan Sochaczew 18 51
 05 Awenta Pogoń Siedlce 18 43
 06 RC Lechia Gdańsk 18 42
 07 Edach Budowlani Lublin 18 36
 08 RzKS Juvenia Kraków 18 28
 09 RC Arka Gdynia 18 25
 10 RK Sparta Jarocin 18 8