POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Tydzień z Rugby Europe16.10.2020


Celem wizyty Jose Gorrotxategi, Rugby Services Manager’a z ramienia Rugby Europe była przede wszystkim ocena czyli audyt Polskiego Związku Rugby na 3 poziomach: Zarządzanie, Administracja oraz Finanse + aspekty sportowe.
 
José przebywał w Polsce w dniach 08-15 października br. Przeczytajcie jak intensywny tydzień spędził w Polsce, z kim miał przyjemność się spotkać i co robił.
 
Piątek (09.10.2020) - Biuro PZR
Pierwszy pełny dzień wizyty gość spędził w Biurze PZR oceniając aktualną sytuację Związku z uwzględnieniem sytuacji finansowej. Rozmawiano o wpływie Covid-19 na całość działań Związku i sportu w Polsce 
 
Sobota (10.10.2020) - Biuro PZR
Spotkanie z Bartkiem Rysiem i Krzysztofem Czajką dotyczyło strategii rugby wśród dzieci i młodzieży, pozyskiwania zawodników zza granicy do reprezentacji Polski, możliwości wysyłania zawodników i członków sztabu za granicę. Dodatkowo omówiono tematy przeciwdziałanie korupcji i doping.
 
Poniedziałek (12.10.2020) - Akademia Zarządzania Sportem/ Biuro PZR
W Akademii Zarządzania Sportem przy Instytucie Sportu wraz z dr Grzegorzem Botwiną i Piotrem Popławskim omówiono współpracę w zakresie edukacji i dobrych praktyk.
Natomiast w Biurze PZR odbyła się weryfikacja systemu licencyjnego wdrożonego przez Związek, analiza danych dotycząca liczby klubów, zawodników etc. 
 
Wtorek (13.10.2020) - Biuro PZR
Spotkanie z Kierownikiem Wyszkolenia PZR Jackiem Zalejarzem dotyczyło obecnej sytuacji w PZR w zakresie Upowszechniania Sportu wśród dzieci i młodzieży, Kadr Wojewódzkich i Narodowych, ścieżki rozwoju zawodnika, szkoleń PZR, współpracy regionalnej. Odbyła się również dyskusja na temat strategii i celów PZR w w/w aspektach. Dzień zakończyło spotkanie z Sekretarzem Generalnym dotyczące analizy programu inwestującego w rozwój Federacji przez World Rugby oraz dotacji World Rugby.
 
Środa (14.10.2020) - Sejm RP/ Ministerstwo Sportu/ Biuro PZR
W Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej, Jose Gorrotxategi spotkał się z Prezesem PZR Dariuszem Olszewskim. Meeting i dyskusja dotyczyły bieżącej sytuacji Związku, zmian na przestrzeni ostatnich 4 lat i strategii na kolejne lata.
Następnie w Ministerstwie Sportu odbyło się spotkanie z Sekretarz Stanu Anną Krupką i Wiceprzewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Markiem Matuszewskim. Spotkanie dotyczyło Rugby 7 ze szczególnym uwzględnieniem rugby kobiet oraz upowszechniania sportu, szerokiego spektrum pomocy jakie PZR otrzymuje od Ministerstwa (nie tylko na płaszczyźnie finansowej), większej transparentności w działaniu, Igrzysk Europejskich 2023 oraz wyzwaniu jakim jest zwiększenie liczby osób zaangażowanych w rugby
W Biurze PZR Meeting z Jarosławem Batorem w kwestii marketingu, pozyskiwania środków oraz promocji PZR w oparciu o wytyczne z World Rugby w aspekcie ocieplenia wizerunku dyscypliny, jej rodzinności i skierowania do coraz szerszej grupy odbiorców. Dzień zakończyło spotkanie podsumowujące z Sekretarzem Generalnym na temat oceny wewnętrznej organizacji i struktur PZR.
 
Czwartek (15.10.2020) - Polski Komitet Olimpijski
Spotkanie z Prezesem PKOl dr Andrzejem Kraśnickim oraz Iwoną Łotysz - Zastępcą Sekretarza Generalnego dotyczyło Igrzysk Europejskich w 2023 roku, aktualnej pozycji Kadr Narodowych Rugby 7 ze szczególnym uwzględnieniem rugby kobiet, aktualnej sytuacji PZR, działań podejmowanych przez Związek oraz wyzwaniu jakim jest zwiększenie liczby osób zaangażowanych w rugby 
 
Sami przyznacie - to był bardzo intensywny tydzień!!!
 
Jarosław Bator
Podziękowanie rodziny Bogdana Pietraka Nowy klub: Fort Nysa RFC
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 RC Orkan Sochaczew 7 18
 04 Edach Budowlani Lublin 7 18
 05 Awenta Pogoń Siedlce 6 17
 06 OKS Skra Warszawa 7 17
 07 RC Lechia Gdańsk 7 15
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 6 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0