U18: Mecze kontrolne we Francji08.03.2017

W dniach 28.02 - 05.03.2017 reprezentacja Polski U18 przebywała we Francji rozgrywając w okręgu Lyon dwa zwycięskie test mecze.

04.03.2017 reprezentacja Polski do lat 18 rozegrała drugi test mecz z drużyną składającą się z zawodników RC Vienne oraz LOU (Olimpic Lyon). Mecz odbył się na boisku RC Vienne i zakończył się zwycięstwem reprezentacji Polski 32:19 (10:5).
Bardzo dobrze „weszliśmy” w mecz zdobywając punkty już w 2 minucie gry po szybkiej akcji ataku. W pierwszych 10 minutach przeciwnik został zdominowany przez naszą drużynę w każdym elemencie gry. Nasza drużyna powinna jeszcze 2 razy przyłożyć piłkę w polu punktowym przeciwnika lecz nie wymuszone błędy w technice indywidualnej (podanie, chwyt) miały wpływ na brak skuteczności i stratę piłki. Brak dyscypliny taktycznej wynikający z chęci gry ręką (pierwsze mecze w tym roku) spowodowały, że do końca pierwszej połowy gra toczyła się na naszej części boiska. Druga połowa meczu to poprawa naszej gry ofensywnej, zdobywamy 4 przyłożenia po kombinacyjnych akcjach zawodników młyna (gra penetracyjna) oraz zawodników ataku (gra szeroka).

RC Vienne/LOU v Polska U18 19:32 (5:10)
Punkty dla Polski: Jakub Musur 10 (2P), Krystian Mechecki 10 (2P), Michał Jurczyński 5 (P), Oskar Rudziński 5 (P), Jakub Szmajewski 2 (pd).
Skład: Adam Litwińczuk (Jakub Burek), Cezary Plesiński (Michał Kafarski), Patryk Paradowski (Oskar Rudziński, Wojciech Nejc), Daniel Woźniak (Krystian Olejek), Patryk Olejnik (Kacper Wiśniewski), Rafał Ziętkowski (Patryk Książek), Maurokevin Lazzari, Jakub Musur, Patryk Klein (Maciej Gryżewski), Igor Białek (Jakub Szmajewski), Stanisław Kasprzak (Bartłomiej Janeczko), Michał Jurczyński, Oskar Zieliński (Tomasz Wyderka), Konrad Posłajko (Jakub Rapacz), Krystian Mechecki (Hubert Lewandowski)
Kadra: Przemysław Pustkowski - trener; Tomasz Formela - asystent trenera; Zbigniew Górniewicz - kierownik; Wojciech Siuta - fizjoterapeuta.

Pobyt we Francji uważam za bardzo pożyteczny, rozegraliśmy 2 test mecze z drużynami równorzędnymi w dobrych warunkach pogodowych na boiskach naturalnych w pełnym wymiarze czasu. Drużyna rozumie się na boisku coraz lepiej, poprawiając przede wszystkim grę w obronie w porównaniu z ostatnimi sparingami. Cieszy dobre przygotowanie motoryczne zawodników, którzy potrafią wytrzymać mocne tempo gry przez cały mecz.
Chciałbym podziękować Kamilowi Bobrykowi (RC Vienne, reprezentacja Polski) za opiekę nad naszą drużyną podczas pobytu we Francji. Dzięki jego zaangażowaniu mieliśmy doskonałe warunki do trenowania oraz bardzo dobre wyżywienie. Czuliśmy się jak u siebie w domu, a cudowna rodzinna atmosfera panująca w w RC Vienne miała ogromny wpływ na nasze samopoczucie.