U18 Polska v Czechy 17:2712.11.2014

Sprawozdanie z meczu kontrolnego reprezentacji U18 Polska-Czechy na Konsultacji Kadr Wojewódzkich Juniorów w Łodzi 7-9.11.2014 r.

W konsultacji wzięło udział 30 zawodników wybranych z 45 osobowej grupy szerokiej Kadry Polski roczników 1997-1998, oraz trenerzy kadr wojewódzkich i współpracy z nimi trenerzy klubowi szkolący junioró i kadetów. W czasie akcji przeprowadzono dwa treningi taktyczne oraz zajęcia teoretyczne dla trzech grup zawodników (pierwsza piątka młyna, zawodnicy trzeciaj linii i łącznicy, środkowi i skrzydłowi formacji ataku). Trenerzy spotkali się na naradzie poświęconej opracowaniu zakresów umiejętności i wiadomości, jakie powinni posiadać zawodnicy w kategoriach młodzieżowych. Dokument na ten temat zostanie wydany w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Głównym elementem konsultacji był mecz kontrolny z reprezentacją Czech (2 x 35 min.). W okresie planowania tej konsultacji miały odbyć się dwa odrębne mecze roczników 1998 i 1997. Strona czeska zdecydowała się jednak na przyjazd tylko jedną drużyną, a sam mecz pokazał że był to zdecydowanie inny zespół, niż ten który pokonaliśmy we wrześniu, na Turnieju Cross Borders w rumuńskim Baia Mare. W tym meczu wystąpili zawodnicy czescy o lepszych warunkach fizycznych, silniejsi oraz lepiej przygotowani do gry obronnej i skutecznej grze w kontrataku. Był to więc dobry sprawdzian dla Reprezentacja Polski Juniorów przed rywalizcją z silnymi zespołami Grupy A na przyszłorocznych ME 18 w Tuluzie. Nasz zespół wystąpił w zestawieniu  umożliwiającym ocenę zawodników pod kątem ich przydatności na konkretnych pozycjach. Drugim zadaniem była ocena gry kilku zawodników, którzy nie grali we wrześniu na w/w turnieju w Rumunii. Całość obserwacji dostarczyła materiału do określenia wąskiej grupy 32-34 zawodników, którzy będą szkoleni w dalszym etapie przygotowań.

Komentarz do przebiegu meczu: „Pierwsza połowa meczu była wyrównana, a drużyna polska nie wykorzystała kilku dogodnych sytuacji punktowych (straty piłki i błędy w rozegraniu stałych fragmentów: aut i młyn). Czesi przeprowadzili kilka akcji ofensywnych pod naszym polem punktowym, a jeden zdecydowany błąd w ustawieniu linii obrony dał im przyłożenie. Po udanym podwyższeniu do przerwy drużyna czeska prowadziła 7-0.  W drugiej części meczu zawodnicy czescy przeprowadzili trzy skuteczne akcje, w tym dwukrotnie zdobywali przyłożenia po długim kopie piłki na nasze pole punktowe i wygranym sprincie. Zespół polski zdobył ponkty wykonując dwa przyłożenia po bardzo ładnych akcjach formacji ataku i jednym rzucie karnym. Pomimo zagraniu przeciwko wizualnie silniejszej (nie były sprawdzane roczniki urodzenia zawodników) drużynie, reprezentacja Polski powinna wygrać ten mecz. O niepowodzeniu przesądziły błędy indywidulane (wypuszczenia i straty piłki, tendencyjne wrzuty do autu, niewykorzystanie sytuacji pukntowych) oraz zła praca niektórych zawodników w organizacji obrony zespołowej. Konieczność pełnej oceny gry kilku wybranych graczy spowodowała, że dokonano 6 zmian dopiero między 50 a 70 minutą meczu, bez względu na bieżący wynik spotkania. W czasie meczu nie odnotowano żadnej kontuzji. Za postawę w grze chciałbym wyróznić: Dominika Nowińskiego i Aleksandra Michausa z formacji młyna oraz kapitana Mateusza Plichtę i Pawła Urbaniaka z formacji ataku.”

Polska - Czechy 17:27 (0:7)
Punkty: Kamil Brzozowski 7 (2pd, 1K), Robert Wójtowicz 5 (P), Paweł Urbaniak 5 (P)
Skład: Aleksander Michaus (Rafał Rutkowski), Juliusz Walczak, Robert Kacprowicz (Dawid Hovhannisyian)- Mateusz Nitschke, Mateusz Popiołek - Dominik Nowiński, Daniel Golonka (Adam Piotrowski), Szymon Witkowski (Maciej Żarczyński) - Mateusz Plichta (k) - Kamil Brzozowski - Wojciech Brzezicki (Damian Wlaźlak), Paweł Urbaniak, Robert Wójtowicz, Bartosz Pustkowski - Maciej Grabowski (Patryk Topór).

Opracował: Krzysztof Okapa

Zdjęcia Mirosław Jabłoński, więcej w Galerii [kliknij]

Mistrzostwa Polski Seniorów 7 III Powołania na Memoriał Blizniuca - Aktualizacja