U18: Relacja z Mistrzostw Europy24.04.2017

W dniach 08-15.04.2017 r. w Bretanii (Francja) odbyły się otwarte Mistrzostwa Europy w Rugby U18.

W grupie Trophy Polacy w I rundzie zmierzyli się z Holandią, z którą w ostatnich mistrzostwach Europy wygrali 9:8. Holendrzy wystąpili w najsilniejszym swoim składzie, wspierani kilkoma zawodnikami z południowoafrykańskich Akademii Rugby. Do przerwy wynik brzmiał 5:10, na drugą połowę Polscy zawodnicy przystąpili z jeszcze większa determinacją i wolą walki. Trzy przyłożenia dla Holendrów w ciągu 7 minut, po indywidualnych błędach w obronie, podcięły skrzydła Polakom. Ostateczny wynik meczu to 10:50 i to Holendrzy awansowali do grupy w walce o miejsca I-IV.
Polska: 1 Adam Litwińczuk (52' Jakub Burek ), 2 Michał Kafarski (43' Cezary Plesiński), 3  Patryk Paradowski (45' Oskar Rudziński), 4 Kacper Wiśniewski, 5 Patryk Olejnik, 6 Rafał Ziętkowski, 7 Daniel Woźniak (67' Lazzari), 8 Jakub Musur,  9 Patryk Klein (62' Maciej Gryżewski), 10  Kuba Szmajewski (65' Igor Białek), 11 Oskar Zieliński ( 57, Bartłomiej Janeczko 5 pkt., 12 Michał Jurczyński, 13 Jakub Kamiński 5 pkt., 14 Stanisław Kasprzak (14’ Jakub Rapacz), 15 Krystian Mechecki.

Kolejny mecz przeciwko Luxemburgowi zagraliśmy po trzech  dniach, głodni zwycięstwa i  mocno zmotywowani rozpoczęliśmy to spotkanie,  już w 2 minucie meczu Jakub Kamiński, nasz eksportowy zawodnik, po składnej akcji ataku zdobywa przyłożenie. Na 7 punktów podwyższa Oskar Zieliński. Zbyt szybkie zdobycie punktów uśpiło aktywność reprezentantów Polski i mimo optycznej przewagi nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Zła dyspozycja w obronie utrudniała realizowanie założeń taktycznych. Wynik meczu 19:0, drużynie z Luxebmurga ogromne brawa za walkę mimo dużo słabszych warunków fizycznych. Z niewiadomych przyczyn mecz trwał 91 minut mimo regulaminowych 70. Prowadzący spotkanie sędzia rosyjski A. Kaptyukh
Polska: A. Litwinczuk (55' J. Burek), C. Plesinski (58' M. Kafarski 5 Pkt.), P. Paradowski (56' O. Rudziński), K. Wisniewski (58' K. Olejek) , P. Olejnik, R. Zietkowski, D. Wozniak (63' Lazzari), M. Musur, P. Klein, J. Szmajewski (38' I. Białek) , O. Zielinski 2 Pkt. (14' Jakub Rapacz ), J. Kaminski  5 Pkt. (Capt), T. Wyderka, K. Poslajko (60' J. Rapacz), K. Mechecki

Po wygranej z Luxemburgiem kolejnym przeciwnikiem okazały się Czechy. Nasz odwieczny rywal postawił poprzeczkę wysoko i mimo wcześniejszych  wygranych okazaliśmy się drużyną słabszą. Wynik meczu 32:10 ( 22:5 )
Polska: A. Litwinczuk (47' J. Burek), M. Kafarski (26' C. Plesiński) P. Paradowski 5 Pkt.(42' O. Rudziński K. Wisniewski ( 67' K. Olejek), P. Olejnik,R. Zietkowski (63' Lazzari), D. Wozniak, M. Musur, P. Klein,J. Szmajewski (36' I. Białek), J. Rapacz, M. Jurczynski, J. Kaminski 5pkt. (64' T. Wyderka), S. Kasprzak (61' B. Janeczko), K. Mechecki
Rezerwa: M. Gryzewski, K. Poslajko, O. Zielinski.