POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

U18: Udane testy w Czechach08.10.2018

 
W dniach 27-30 września w Burzeninie odbyła się ostatnia tegoroczna konsultacja kadr wojewódzkich. Każde spotkanie na kadrach wojewódzkich zostało podzielone na etapy w szkoleniu. Pierwsze, kwietniowe, owocowało w poszczególne techniki indywidualne charakterystyczne w formacjach, skupiono się na trzech podstawowych liniach przemieszczania się, które występują wszędzie na boisku. Sierpniowe, tygodniowe, pozwoliło podzielić bardziej zaawansowanych zawodników, wdrożyć fundamenty poruszania się po boisku w ofensywie jak i defensywie oraz doskonalić poznane linie biegu i techniki indywidualne. Obóz pozwala sztabowi poznać osobowości z którymi mamy do czynienia, niestety nie wszyscy zawodnicy przyjeżdżają na kolejne OKKW. Ci, którzy powinni być brani pod uwagę ze względu na ich motorykę mają w późniejszym etapie bardzo duże problemy ażeby zaadoptować się do materiału zapropowanego zaproponowany w bieżącym roku. Wrześniowe OKKW to już praca stricto oparta na systemie gry w defensywie i ofensywie jak też wdrażaniu poszczególnych jej szczegółów. Również plan OKKWM został opracowany w oparciu o najczęstsze zachowania i rozbiciu ich na części pierwsze, które z biegiem czasu pozwoli połączyć w całość.
 
OKKW w Burzeninie pozwoliła wyłonić 31 zawodników na turniej Central Bohemia Říčany U18 Cup w jednym z lepszych ośrodków rugby w tym kraju:
MKS Ogniwo Sopot: 1.Jopek Jakub, 2.Karpowicz Dawid, 3.Wołowczyk Nikolas, 4.Niespodziany Olaf, 5.Klusek Michał
RC Arka Gdynia: 6.Mohyła Dominik 
Budowlani Lublin: 7.Gąska Sylwester, 8.Dec Jakub, 9.Siedlecki Paweł, 10.Kędzierski Grzegorz, 11.Tomaszewski Dominik - kapitan (obecnie Exeter - Anglia), 12.Mucha Aleksander, 13.Brożek Gabriel
Legia Warszawa: 14.Skrzydlewski Adrian 
Juvenia Kraków: 15.Matsiuk Adrii, 16.Szwarc Michał, 17.Polakiewicz Mateusz, 18.Bryl Artur, 19.Morus Marcin, 20.Kijak Jakub (obecni Anglia)
Orkan Sochaczew: 21.Romanowski Patryk, 22.Zieliński Kamil, 23.Kocimski Igor, 24.Dobijański Przemysław, 25.Panek Mateusz, 26.Mroziński Jan, 27.Szwarc Adam, 28.Struss Ksawery
MKS Pogoń Siedlce: 29.Adamiak Krystian 30.Redzik Bartek 31.Pątek Igor    
 
Ricany 02.10.2018
Czeska Republika v Polska 7:27 (0:22)
Punkty: Romanowski Patryk 15, Mohyła Dominik 5, Szwarc Michał 5, Bryl Artur 2
Przed pierwszym spotkaniem odbyliśmy dwie sesje treningowe które pozwoliły wyłonić wyjściową XV, obydwa mecze zostały zaplanowane przez organizatora o nietypowej godzinie 10.30. Mecz pod dyktando reprezentacji Polski w optymalnym składzie, po przerwie zawodnicy rezerwowi wprowadzili dużo chaosu do gry nie trzymając się struktur i grając nonszalancko ręką. Na szczęście bronili ofiarnie tracąc tylko jedno przyłożenie. Po porozumieniu się ze sztabem reprezentacji Czech mogliśmy sprawdzić wszystkich zawodników zabranych na turniej.
Skład wyjściowy: 1.Skrzydlewski Adrian, 2.Mohyła Dominik, 3.Kijak Jakub, 4.Zieliński Kamil, 5.Mroziński Jan, 6.Tomaszewski Dominik- kapitan, 7.Romanowski Patryk, 8.Morus Marcin - 9.Bryl Artur - 10.Siedlecki Paweł - 11.Mucha Aleksander, 12.Polakiewicz Mateusz, 13.Szwarc Michał, 14.Dobijański Przemysław - 15.Adamiak Krystian.
 
Ricany 04.10.2018
RPA Harlequins Academy v Polska 12:10 (0:5)
Punkty: Mohyła Dominik 5, Pątek Igor 5.
Drugie spotkanie ze znacznie bardziej wymagającym przeciwnikiem to mecz który ogląda się z przyjemnością. Pełen walki, twardości, szybkości na boisku i obrony na wysokim poziomie w tej kategorii wiekowej. Po wprowadzeniu zmienników w dalszym ciągu kontynuowaliśmy dobrą grę w obronie. Co martwi? W dalszym ciągu tak jak w kadrze rocznika 2000/2001 gra nogą i szybkie płaskie podanie pod presją, których nie można naprawić w tak krótkim czasie jakim jest OKKW lub parę dni na obozie kadry. Biorąc statystyki po dwóch kolejkach MPJ mamy 55% skuteczności kopów na słupy po przyłożeniach, gra nogą w polu jest bardzo rzadko spotykana gdzie na poziomie międzynarodowym jest to być zwycięzcą lub przegranym.
Skład wyjściowy: 1.Skrzydlewski Adrian, 2.Mohyła Dominik, 3.Kijak Jakub, 4.Zieliński Kamil, 5.Mroziński Jan, 6.Tomaszewski Dominik- kapitan, 7.Romanowski Patryk, 8.Morus Marcin - 9.Bryl Artur - 10.Siedlecki Paweł - 11.Mucha Aleksander, 12.Polakiewicz Mateusz, 13.Szwarc Michał, 14.Pątek Igor - 15.Adamiak Krystian.

Oba spotkania odbyły się w ramach Central Bohemia Říčany U18 Cup zorganizowanego przez klub Mountfield Říčany. W innym meczu turnieju RPA Harlequins Academy rozgromiła reprezentację Czech 64:5. Zespół z Pretorii rozegrał też dwa mecze towarzyskie pokonując drugą reprezentację Czech 57:0 i selekcję U19 klubów Říčany i Bystrc 86:0.
 
Przemysław Pustkowski, który ukończył podyplomowe studia na kierunku analityk sportowy, przeprowadził dla naszej reprezentacji fachową analizę poprzez profesjonalny program do analiz. Następne spotkanie Kadry przed przyszłorocznymi mistrzostwami Eurpy już pod koniec października. Na pewno potrzebujemy większej konkurencji na pozycji skrzydłowych, z tego tytułu powołanych zostanie kilku nowych zawodników w celu sprawdzenia ich przydatności do Kadry U18.
 
Krzysztof Krzewicki
 
PPR7: I Turniej w Poznaniu U16: Piotr Choduń uczestnikiem Debaty Olimpijskiej
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1