POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

U20: Polska v Lechia 17:3627.03.2019

Przygotowująca się do Mistrzostw Europy reprezentacja Polski U20 rozegrała 24 marca br. sparing z seniorami Lechii Gdańsk przygotowującej się z kolei do meczu Ekstaligi z Juvenią Kraków.

O krótki komentarz pomeczowy poprosiliśmy zawodnika Lechii Gdańsk Pawła Boczulaka oraz reprezentanta Polski U20 Igora Górniewicza.

- Sparing który rozegraliśmy był bardzo pożyteczny. Mogliśmy przećwiczyć zagrania, które szlifujemy na treningach na mocnym, głodnym gry przeciwniku. Fragmentami naprawdę ciekawie to wyglądało z poziomu boiska i myślę ze jest to dobra zapowiedź do następnego meczu - podsumował zawodnik RC Lechii Gdańsk Paweł Boczulak.

- Jako kadra U-20 przygotowujemy się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w sierpniu. Wielkim utrudnieniem w meczu z Lechią Gdańsk były zdecydowane braki kadrowe, ponieważ wielu naszych zawodników złapało kontuzje i nie mogło uczestniczyć w zgrupowaniu. Staraliśmy się dać z siebie wszystko, aby udowodnić sobie i naszym trenerom, że jako młodzi zawodnicy jesteśmy warci uwagi niestety zdecydowana przewaga siły oraz doświadczenie zdominowała w tym meczu, pragnę dodać, że było nas tylko 15 a jako wzmocnienie mieliśmy jednego rezerwowego z kadry U-18.W meczu skupiliśmy się na grę młynem przede wszystkim po stałych fragmentach gdzie można było zobaczyć wiele mouli. Dużą część spotkania broniliśmy się, ponieważ Lechia grała bezpiecznie i szanowała piłkę, co po meczu z Arką Gdynia, który rozegraliśmy 3 tygodnie wcześniej było dla nas zaskoczeniem, brakowało tej łatwości gry i przestrzeni Lechia odmiennie od Arki wciąż nacierała i twardo broniła. Uważam, że przy większej ilości zgrupowań i obecności wszystkich potrzebnych zawodników poprawimy swoje błędy i będziemy gotowi na Mistrzostwa Europy. Sparing z Lechią Gdańsk był naprawdę dobrą lekcją, która sprowadziła nas mentalnie na ziemie i pokazała błędy, nad którymi musimy popracować - komentarz reprezentanta Polski U20 Igora Górniewicza.

24.03.2019 Gdańsk, towarzyski
Polska U20 v Lechia Gdańsk 17:36

Źródło: lechia.net

Nowy image strony PZR aprobowany przez 85% U18: Wygrane test mecze we Francji
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 Awenta Pogoń Siedlce 7 22
 04 RC Lechia Gdańsk 8 20
 05 RC Orkan Sochaczew 8 19
 06 Edach Budowlani Lublin 7 18
 07 OKS Skra Warszawa 7 17
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 7 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0