POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

"Unity Project" z OKKW w Miętnem 16.08.2016

 
W poniedziałek, 15 sierpnia br. zakończył się trwający od 7 sierpnia obóz Ogólnopolskich Konsultacji Kadr Wojewódzkich w Miętnem, który zgromadził ponad 90 zawodników i 17 osób ze sztabu szkoleniowego. Była też niespodzianka dla zawodników z Polski, która była trzymana w tajemnicy do ostatniej chwili, a mianowicie przyjazd Simona Stodarta, Trenera grup U-18 i U-20 jednego z bardzo utytułowanych Klubów w Anglii mianowicie Harlequin FC oraz czterech zawodników z regionu Sussex, byli to Patrick Micheal Roseveare Tuner, Harvey Alexander Brion Roose, Jack Soloman i Ben Tucker.
 
Wszystko to dzięki staraniom Krajowego Oficera Rozwoju Krzysztofa Krzewickiego i programowi w którym Polska uczestniczy „Unity Project”. Zawodnicy przez cały ten czas brali czynnie udział we wszystkich zajęciach jak i testach które to uczestnicy przechodzili na początku obozu jak też uczyli się podstawowych zwrotów boiskowych po Polsku. Już niedługo taka sama przygoda czeka czterech zawodników z Polski (pełnoletnich, z nienaganną przeszłością i dyspozycją do Reprezentacji Polski) którzy będą mogli poznać treningi, kulturę rugby u naszych gości z Anglii (PZR czeka na wyznaczenie daty przez RFU).
 
W piątkowy wieczór oficjalnie nasi goście zostali pożegnani poprzez wymianę sprzętu w barwach Klubu jak i Reprezentacji, miłym akcentem który to miał miejsce iż nasi  goście wybrali przez tydzień zawodników którzy to wyróżniali się nie tylko na boisku ale również poza nim okazując pomoc w języku Angielskim
 
Nowe zasady ubezpieczeń Juvenia wygrała z Maltańczykami
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1