POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

VIII Sopot Beach Rugby 202002.08.2020


Poniżej wyniki i krótka relacja, a na początku moje na szybko spostrzeżenia z ... obserwacji turnieju:
- VIII edycję mimo pandemii można zaliczyć do jednej z najlepszych
- Edwarda Hodura zadbał o pogodę :)  - bardzo dużo widzów
- drużyna kobieca Niderland i drużyny męskie z Hiszpanii i Wenezueli pokazały jak grając w rugby można się tą grą również bawić
- w IX edycji indywidualne dobierzemy drużyny które spełnią kryteria "rugby fun"
- dużo Polskich zespołów spełnia już teraz te kryteria, ale zabawa będzie priorytetem
 
Kolejna edycja międzynarodowego turnieju Sopot Beach Rugby, która odbyła się w ramach XXVIII Memoriału Edwarda Hodury przeszła do historii. Szczególnie miło będą ją wspominać rugbistki Legii Warszawa, które wygrały turniej kobiet. W finale stołeczne rugbistki wygrały z niderlandzką drużyna Sopot Never Sleeps 6:5. Trzecie miejsce przypadło w udziale trójmiejskiej ekipie Różowych Alpak, które pokonały Syrenki Warszawa 8:4.
 
Wśród mężczyzn turniej na sopockiej plaży wygrała Posnania, która w finale pokonała ekipę z Hiszpanii Wiss The Mama 4:1. W meczu o trzecie miejsce Ogniwo Sopot przegrało z inną poznańską drużyną o nazwie Banici 2:4. W zmaganiach kobiet brało udział 8 drużyn, a wśród mężczyzn rywalizowało 16 ekip.
 
Turniej jak zwykle był nie tylko rywalizacją sportową, ale przede wszystkim formą integracji środowiska, elementem przygotowań do zbliżającego się sezonu i manifestacją solidarności rugbistek i rugbistów z osobami potrzebującymi pomocy. Podczas turnieju przeprowadzono charytatywne akcje na rzecz Anastazji, dziewczynki z Bydgoszczy i Marleny, znakomitej polskiej rugbistki.
 
Turniej Sopot Beach Rugby 2020 był organizowany przez Fundację im. Edwarda Hodury, a realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Sopotu i pod honorowym patronatem prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.
 
Patronat Medialny sprawował: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk S.A. i Trojmiasto.pl. Partnerzy Sopot Beach Rugby 2020 to: Oceanic S.A. Delikatesy Mrozińscy, MOSiR Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Fundacja Recal, Gravity OFF, TOI TOI.
 
Jarosław Hodura
Pogoń wygrała Bierhalle Manufaktura Beach Rugby Master Pharm wygrali turniej amatorów
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 8 27
 03 Awenta Pogoń Siedlce 8 27
 04 OKS Skra Warszawa 8 22
 05 RC Lechia Gdańsk 8 20
 06 RC Orkan Sochaczew 8 19
 07 Edach Budowlani Lublin 7 18
 08 RC Arka Gdynia 8 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 8 12
 10 RK Sparta Jarocin 8 0