VII edycja Sopot Beach Rugby04.08.2019

W VII edycji Sopot Beach Rugby na plaży przy sopockim molo zagrało 19 drużyn męskich i 7 żeńskich. Odbył się również mecz towarzyski drużyny Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego przeciwko drużynie All Stars Ogniwo Sopot, wygrany przez drużynę prezydenta 4:3. Promowano podczas imprezy świadomość ekologiczną pod hasłem Eco Friendly. Odbyła się też zbiórka na rzecz pięciomiesięcznej Anastazji, córki zawodnika Chaosu Poznań którą czekają 3 poważne operację.

Jak w poprzedniej edycji turniej zdominowały drużyny z Poznania. Ponownie w finale Banici podejmowali Posnanie Poznań. Rok temu wygrali Banici tym razem Posnania i to dość wyraźnie bo 6:2 wygrała finał turnieju Sopot Beach Rugby. Był to bardzo dobry rok dla tej drużyny, wcześniej zdobyli Mistrzostwo Polski i Puchar Polski w dyscyplinie olimpijskiej Rugby 7. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Lechii Veterans pokonując 7:1 Spartę Jarocin. Wśród kobiet niespodziewanie ale bardzo zasłużenie pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Legii Warszawa pokonując 5:3 Biało-Zielone Ladies Gdańsk. W meczu o trzecie miejsce Miedziowe Lubin pokonały Decathlon 4:3.

Podczas jednodniowego turnieju na dwóch boiskach rozegrano blisko 60 meczów. Dopisała pogoda, a przez cały dzień zawody oglądała z pewnością kilkutysięczna publiczność.

Organizator: Fundacja Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury.
Partnerzy: Gmina Miasta Sopotu, Delikatesy Mrozińscy, Fundacja Lotto im. H.Konopackiej, Kąpielisko Morskie Sopot, Oceanic S.A., Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie, Toi Toi Polska, Ortopedika, Agencja Ochrony Grom, Ego Club, Statek Pirat, Imprezy Live, Koło Gospodyń Sopockich, Fundacja Recal.