Varsity Match 2022: Oxford pokonał Cambridge02.04.2022

Rugbiści z Oxfordu pokonali 21:17 Uniwersytet Cambridge. W rywalizacji zespołów kobiecych Cambridge zremisowało z Oxford 10:10. To wyniki 140 Varsity Match, który po roku wygnania do Leicester wrócił na londyński Twickenham.

Od kiedy odwołano mecze w 2020 roku (wiadomo Covid-19) mecze nie są już rozgrywane w grudniu, ubiegłoroczne odbyły się 4 lipca na Mattioli Woods Welford Road w Leicester, a tegoroczne 02 kwietnia w Londynie. Mamy w tym roku piękny jubileusz, bowiem pierwszy mecz odbył się 150 lat temu, 10 lutego 1872 roku na boisku The Park w Oxfordzie i zakończył zwycięstwem gospodarzy. W latach 1873-1880 spotkania odbywały się na Oval Crickiet Ground w Londynie, w latach 1880-1883 na Richardson’s Field w Blackheath, w latach 1883-1887 na Rectory Field również w Blackheath, w latach 1887-1921 w Queen’s Club w Kensington, a od roku 1921 na Twickenham w Londynie. W rozegranych dotychczas 140 spotkaniach 64 razy wygrywał Cambridge (Light Blue), 62 razy Oxford (Dark Blue), a 14 meczy zakończyło się remisem.

W tym roku rugbiści Uniwersytetu w Oxfordzie pokonali Cambridge 21:17 (21:0). Mieli nieco ułatwione zadanie grając przez większość spotkania z przewagą jednego zawodnika, w 11 minucie czerwony kartonik zobaczył bowiem wspieracz Cambridge Charles Friend. Wtedy Dark Blue prowadzili tylko 7:0, ale do przerwy już 21:0. Po zmianie stron punktów już nie zdobyli za to za odrabianie strat wzięli się rugbiści Cambridge. W ciągu 4 minut zdobyli trzy przyłożenia i wyszli na 21:10 bo jednego sędzia im nie zaliczył. Kolejne niestety zdobyli już po czasie i po podwyższeniu wynikiem 21:17 zakończyło się to ciekawe spotkanie.

Przed starciem męskich drużyn odbył się 35st Women’s Varsity Match. Po zaciętym meczu rugbistki Cambridge zremisowały z Oxfordem 10:10 (5:5). W historii spotkań panie z Oxfordu zwyciężały 19 razy, z Cambridge 14 razy, a w tym roku zanotowano drugi remis.