Varsity Match: Cambridge pokonał Oxford10.12.2016

Rugbiści z Uniwersytetu w Cambridge wreszcie przełamali złą passę. Pierwszy raz od 2009 roku pokonali rywali z Oxford! W ekscytującym meczu, który rozegrano 08.12.2016 na Twickenham Jasnoniebiescy zwyciężyli 18:23.

Łącznik ataku Cambridge Fraser Gillies zdobył 13 punktów z kopów na bramkę (3 karne i dwa podwyższenia). Mike Philips zaliczył przyłożenie w pierwszej połowie a Rory Triniman przypieczętował zwycięstwo pięcioma punktami w ostatnich minutach spotkania. Dla Ciemnoniebieskich punkty zdobywali Henry Huges 5, Ed Davis 5 i Basil Strang 8 (2 karne i podwyższenie).

W trwającej 144 lata rywalizacji pomiędzy najbardziej znanymi Angielskimi uniwersytetami Cambridge (Dark Blue) okazał się lepszy 62 razy, a Oxford (Light Blue) 59, remisem zakończyło się 14 meczów.

Przed starciem męskich drużyn odbył się mecz kobiet.
Rugbistki Oxford zrewanżowały się za zeszłoroczną porażkę 52:0 i po zaciętym spotkaniu wygrały 3:0. Po karnym w 16 minucie, Ciemnoniebieskie były w defensywie przez prawie 60 minut wykonując 236 szarż. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Sophie Trott, która trzykrotnie uratowała swoją ekipę przed niemal pewnym przyłożeniem.

Rocky Flanker [kliknij]

Pierwszy mecz odbył się 10 lutego 1872 roku na boisku The Park w Oxfordzie i zakończył zwycięstwem gospodarzy. W latach 1873-80 spotkania odbywały się na Oval Crickiet Ground w Londynie, w latach 1880-83 na Richardson’s Field w Blackheath, w latach 1883-87 na Rectory Field również w Blackheath, w latach 1887-1921 w Queen’s Club w Kensington, a od roku 1921 na Twickenham w Londynie. W rozegranych dotychczas 135 spotkaniach 59 razy wygrywał Oxford, 62 razy Cambridge, a 14 meczy zakończyło się remisem.

SLTR: Święto Rugby Tag w Atlas Arenie WRSS: Cape Town 7's