POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

WGPS7: Charków - dzień drugi21.07.2019


Reprezentacja Polski Kobiet w Rugby 7 uczestniczyła w drugim turnieju Woman Grand Prix Series czyli Mistrzostw Europy rozgrywanym w dniach 20-21 lipca br. w Charkowie (Ukraina). Polki zajely doskonałe III miejsce w imprezie, a IV w klasyfikacji Mistrzostw Europy!

 
W drugim dniu turnieju nasza reprezentacja po zaciętej walce wygrała 17:14 mecz ćwierćfinałowy z Włochami, w półfinale o miejsca 1-4 spotkała się z Rosją ulegając przyszłym zwyciężczyniom imprezy 0:32, a w finałowym meczu o III miejsce pewnie pokonała Irlandię 45:14.
 
Ćwierćfinał Cup
Włochy v Polska 14:17
Półfinał Cup
Rosja v Polska 32:0 (17:0)
Finał o III miejsce
Irlandia v Polska 14:40 (0:26)
 
W finale turnieju w Charkowie Rosja pokonała Francję 12:5.
 
Kolejność Charków 2019: 01. Rosja; 02. Francja; 03.Polska; 04.Irlandia; 05. Szkocja; 06. Belgia; 07. Holandia; 08. Włochy; 09. Hiszpania; 10. Walia; 11. Anglia; 12. Ukraina.

Kolejność Mistrzostw Europy 2019: 01. Rosja 36 pkt.; 02. Francja 36 pkt.; 03.Irlandia 28 pkt.; 04. Polska 24 pkt.; 05. Szkocja 22 pkt.; 06. Hiszpania 20 pkt.; 07. Belgia 16 pkt.; 08. Anglia 14 pkt.; 09. Włochy 10 pkt.; 10. Holandia pkt.; 11. Walia 6 pkt.; 12. Ukraina 2 pkt.. Walia i Ukraina spadają do grupy Trophy, awansują w ich miejsca Niemcy i Rumunia.


Gratulacje dla naszej reprezentacji i sztabu szkoleniowego za zajęcie III miejsca na podium turnieju Grand Prix Series w Charkowie oraz IV w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy. Relacja z Kazania i Charkowa po powrocie reprezentacji do kraju.
 
Zdjęcia: Rugby Europe; Reprezentacja Narodowa w Rugby Kobiet

Husarze Rugby 2018 wybrani GPS7: Łódź - dzień drugi
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin