POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

W Gdańsku rozegrano I Amber Cup30.05.2018

 
W dniach 26-27 maja na gdańskim stadionie GOKF odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego turnieju Rugby Amber Cup. Impreza była skierowana na kategorii U14 i U16. W turnieju zagrało ponad 400 zawodników z 6 państw: Litwy Łotwy, Szwecji, Irlandii, Francji oraz Polski. 
 
Turniej zapewnił wielkie emocje ponieważ do walki w dwudniowej rywalizacji przystąpiło 15 zespołów 8 w kategorii U14 Młodzik i 7 w kategorii U16 Kadet. Pierwszego dnia drużyny grały mecze eliminacyjne w 4 zespołowych grupach i jednej 3 osobowej w kategorii Kadet. Drużyny z pierwszych i drugich miejsc walczyły drugiego dnia w meczach o miejsca 1-4 natomiast drużyny sklasyfikowane na miejscach 3-4 w grupach rywalizowali o miejsca 5-8 w turnieju. 
 
Należy podkreślić, że był to największy zorganizowany dotychczas turniej międzynarodowy dla młodzieży w kategorii U14 i U16 w Polsce. Pomimo 24 meczy grupowych, każdy mecz trwał 2x9 min.,  pierwszego dni udało się sprawnie przeprowadzić i terminowo zawody oraz wytworzyć wśród wszystkich drużyn atmosferę wielkiego Rugbowego święta gdzie m.in. królowała Rugbowa foto-budka przygotowana przez jednego ze sponsorów Cyfrowe.pl. 
 
To była wspaniała Impreza połączoną z wyśmienitym poziomem rugby oraz rodzinną międzynarodową zabawą - powiedział dyrektor turnieju Michał Pietryk. Mamy plan żeby takie turnieju odbywały się cyklicznie tak by młodzież w Polsce mogła brać udział w rywalizacji z drużynami klubowymi z innych państw.
 
Rugby Amber Cup odbył się po raz pierwszy, ale już zapadł w pamięci zespołom z zagranicy, które były pod wrażeniem poziomu turnieju, bezbłędnej organizacji przebiegu meczów i około turniejowego festiwalu. Serdeczne podziękowania należą się też wolontariuszom z SP 85 w Gdańsku, którzy w liczbie 34 pomagali przy turnieju sprawując opiekę nad drużynami z zagranicy oraz pomagając w punktach gastronomicznych. 
 
Pierwszą edycję Rugby Amber Cup wygrał w U14 łotewski zespół RK Mitava pokonując w finale Arkę Gdynia 21:5. Najwięcej emocji było w meczu finałowym U16 gdzie Irlandzkie Westport Bulls pokonało 8:0 litewski zespół SM Klevas. Na zakończenie turnieju podczas uroczystej ceremonii, nagrodzono wszystkie zespoły medalami oraz nagrodami ufundowanymi przez firmę Ziaja i TomTech. Gratulujemy wszystkim zespołom udziału w tym szczególnym turnieju. 
 
Impreza której organizatorem były Fundacja "Impuls" wspólnie z klubem RC Lechia Gdańsk, nie odbyła by się gdyby nie pokaźne grono sponsorów. Szczególne podziękowania należą się firmom: Urząd Marszałkowski, Speednet Sp z.o.o, Bufab Sp z.o.o, AHB Service, Mar-Yard, Cyfrowe.pl, Ziaja, Taurus, Piekarnia Paryska, Farm Frites, Restauracji Suavemente z Gdańska, Klubowi Atelier z Sopotu, Restauracji Merilyn Bar ze Straszyna oraz Laurel Spa. 
 
Michał Pietryk

Zdjęcia: Rugby Amber Cup 2018
 

Pliki do pobrania

pdf Amber Cup - Wyniki
Tournee europejskich drużyn Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 20
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1