POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

WRSCS: Znamy grupy w Stellenbosch07.03.2020


Rozlosowano grupy inauguracyjnej imprezy HSBC World Rugby Sevens Challenger Series dla kobiet, która odbędzie się na stadionie Danie Craven w Stellenbosch w Południowej Afryce w dniach 28-29 marca br.
 
Gwiazdy kobiecego rugby Danielle Waterman (reprezentacja Anglii, zdobywca Pucharu Świata) oraz Ghislaine Landry (reprezentacja Kanady, kapitan Rugby 7 i medalistka olimpijska) przeprowadziły 6 marca br. losowanie na BC Place w Vancouver przed turniejem HSBC Kanada 7’s.
 
W turnieju zagra 12 drużyn, które zakwalifikowały się ze wszystkich sześciu regionów World Rugby, stawką jest wywalczenie miejsca w HSBC World Rugby Women's Sevens Series w sezonie 2020/2021. 
 
Rozlosowano trzy grupy po cztery zespoły:
Grupa A: 1.Chiny; 2.Południowa Afryka; 3.Polska; 4.Meksyk
Grupa B: 1.Japonia; 2.Papua Nowa Gwinea; 3.Kazachstan; 4.Belgia
Grupa C: 1.Szkocja; 2.Kenia; 3.Argentyna; 4.Kolumbia
 
Przed Międzynarodowym Dniem Kobiet, Landry komentowała ogromny wzrost Rugby 7 kobiet w trakcie swojej kariery: Byłam zaangażowana w WRWSS od samego początku, impreza rozrosła się, a tempo gry i umiejętności zawodniczek są teraz niesamowite. Z roku na rok, jest coraz lepiej, a im więcej mamy możliwości grania, tym nasz poziom rośnie. Dla drużyn z serii Challenger jest to naprawdę świetna okazja, aby przygotować się do gry na najwyższym poziom.
 
Podczas losowania Waterman powiedziała: To niesamowite, że rozpoczynamy serię Challenger w roku olimpijskim i jest to ogromna szansa dla tych krajów na start i rywalizację. To świetna okazja, aby świętować, dokąd zmierza kobieca gra. Widzieliśmy już, że liczba imprez kobiecych na World Series wzrosła w tym roku, a dla tych drużyn Challenger Series będzie doskonałym przygotowaniem do potencjalnego przejścia do World Series, a także na igrzyska olimpijskie.
 
Źródło: World Rugby

KNK7 U18: Konsultacja w Warszawie Zmarł Matthew J. Watkins
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin