POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

WRSS: Madryt gospodarzem Wielkiego Finału25.03.2023


Madryt będzie gospodarzem Wielkiego Finału nowej odsłony World Rugby Sevens Series przez trzy lata od sezonu 2023-2024, potwierdziły światowa federacja i władze hiszpańskiej Stolicy.


Miasto powita najlepszych graczy po raz pierwszy w czerwcu 2024 roku odzwierciedlając swoją mantrę „Madrid Es Rugby” czyli "Madryt to Rugby". Miasto pretenduje do rozpalenia pasji do tego sportu, a kultowy stadion Cívitas Metropolitano będzie spektakularnym tłem inauguracyjnego Wielkiego Finału, zapierającej dech w piersiach rywalizacji World Rugby Sevens Series.

Madryt będzie sercem nowej odsłony World Rugby Sevens Series, które obejmie siedem wydarzeń, w siedmiu kultowych miejscach na całym świecie, przez siedem miesięcy, prezentujących 12 najlepszych męskich i 12 najlepszych kobiecych drużyn. Rozpoczęcie rywalizacji zaplanowano na grudzień 2023 roku, a pełny skład miejsc i uczestników zostanie ujawniony w czerwcu br.

Nowa koncepcja stawiająca emocje w centrum wrażeń fanów, Wielki Finał będzie zawierał zagrożenie, co oznacza, że każdy mecz będzie się liczył w wyścigu o koronę mistrza Serii. W Madrycie osiem najlepszych drużyn po sześciu rundach będzie rywalizować o tytuł mistrza Serii, a drużyny z miejsc od 9 do 12 dołączą do czterech najlepszych drużyn z Challenger Series w barażach o utrzymanie. Z tej ósemki, cztery zespoły zapewnią sobie udział w kolejnym sezonie Serii, a cztery przegrane wezmą udział w regionalnych rozgrywkach, aby zakwalifikować się do następnej Challenger Series. W jej skład będzie wchodzić 12 męskich i 12 żeńskich drużyn rywalizujących w drugim poziomie Serii.

Przemawiając w Madrycie, prezes World Rugby Sir Bill Beaumont powiedział: Cieszymy się, że możemy powitać Madryt, jedno z największych miast świata, w World Rugby Sevens Series w latach 2023-2026. Ponieważ rugby jest w Hiszpanii głównym trendem wzrostowym, goszczenie Madrytu odbywa się przy pełnym wsparciu miasta, które chce stworzyć „Madrid Es Rugby”. Jestem pewien, że połączenie Madrytu, kultowego stadionu, nowego formatu Wielkiego Finału i wkrótce zostanie ujawniona oferta rozrywkowa, sprawi, że to wydarzenie stanie się obowiązkowym punktem programu dla fanów sportu i rozrywki.

Burmistrz Madrytu José Luis Martinez Almeida dodał: Będzie to najważniejsze wydarzenie sportowe Madrytu w nadchodzących latach. Jesteśmy wdzięczni World Rugby za wybranie naszego miasta na gospodarza Wielkiego Finału World Rugby Sevens Series. Dla nas to wielka odpowiedzialność, aby zorganizować imprezę finałową Serii. Nie tylko ze względu na fanów, którzy przyjadą do miasta, ani całą ekspozycję, jaką będziemy mieli, ale przede wszystkim ze względu na to, co organizacja tego wydarzenia naprawdę oznacza dla przyszłości. Przyszłość dzieci, których marzenia krążą wokół piłki do rugby. To jest powód, dla którego chcemy, razem z Hiszpańską Federacją Rugby i World Rugby, prowadzić różne inicjatywy, aby rugby oddolne rozwijało się w naszym mieście.

Zgodnie z nowym modelem, po raz pierwszy drużyny mężczyzn i kobiet otrzymają równe wynagrodzenia za uczestnictwo, przy 70-procentowym wzroście inwestycji World Rugby dla rywalizujących drużyn. Względy dobrostanu graczy pozostają nadrzędne, a zmniejszenie liczby turniejów pozwoli im grać na najwyższym poziomie za każdym razem, gdy wchodzą na boisko, wspierając jednocześnie ambicję organizowania bardziej zrównoważonych środowiskowo wydarzeń zgodnie z wytycznymi Środowiskowego Planu Zrównoważonego Rozwoju World Rugby 2030, który wystartował na początku 2022 roku.

Źródło: World Rugby

Pojedynek mistrzów w Sopocie Weryfikacja meczu Juvenia v Skra
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Gruzja

Mecz Przyjaźni
Łódź, 17.06.2023

Informacje dla MEDIÓW
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Mistrzostwa Europy 7 - KNK
Algarve, 09.06.2023 - 11.06.2023

Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki