WRSS: Zakończono rozgrywki, wygrali All Blacks30.06.2020

World Rugby opublikował 30 czerwca br. decyzję o zakończeniu sezonu 2019/2020 HSBC World Rugby Sevens Series. Pozostałe do rozegrania turnieje w Londynie, Paryżu, Singapurze i Hong Kongu z powodu pandemii Covid-19 zostały anulowane.

Zwycięzcą serii zostali rugbiści Nowej Zelandii, którzy zwyciężyli w trzech z sześciu rozegranych turniejów i tylko raz znaleźli się poza podium. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Południowej Afryki z dwoma wygranymi turniejami i z czterema medalami, miejsce trzecie przypadło drużynie Fiji, która wygrała jeden turniej i zajęła dwa miejsca medalowe.

Nie będzie w tym sezonie spadku z WRSS, natomiast Japonia wygrywając cykl turniejów Challenger Series (brąz w Chile i złoto w Urugwaju) dołączy jako 16 zespół podstawowy.

Prezydent World Rugby, Sir Bill Beaumont, powiedział: Choć zawodnicy, kibice, organizatorzy i wszyscy zaangażowani są bardzo rozczarowani rezygnacją z tych wydarzeń z powodu globalnej pandemii Covid-19, zdrowie społeczności rugby pozostaje priorytet numer jeden. Te trudne decyzje zostały podjęte po szczegółowych konsultacjach z naszymi partnerami związkowymi oraz zgodnie z radami różnych rządowych i publicznych agencji zdrowia na całym świecie, biorąc pod uwagę globalny charakter HSBC World Rugby Sevens Series.

Klasyfikacja końcowa mężczyzn: 1.Nowa Zelandia 115 pkt; 2.Południowa Afryka 104; 3.Fiji 83; 4.Australia 81; 5.Anglia 77; 6.Francja 74; 7.USA 72; 8.Kanada 57; 9.Argentyna 56; 10.Irlandia 49; 11.Szkocja 37; 12.Kenia 35; 13.Samoa 33; 14.Hiszpania 33; 15.Walia 13; 16.Japonia 10; 17.Korea Południowa 1.

WRWSS: Zakończono rozgrywki, wygrały Black Ferns TDiM: Klasyfikacja generalna 2019/2020