POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

WR Sevens Challenger Series Kobiet14.02.2020


Inauguracyjna impreza HSBC Sevens Challenger Series dla kobiet odbędzie się na stadionie Danie Craven w Stellenbosch w Południowej Afryce w dniach 28-29 marca 2020 r.

W turnieju weźmie udział 12 reprezentacji, zakwalifinowanych ze wszystkich sześciu regionów World Rugby, które będą rywalizować o awans do HSBC World Rugby Sevens Series w sezonie 2020/2021. W Stellenbosch zagrają:  Argentyna, Belgia, Chiny, Japonia, Kazachstan, Kenia, Kolumbia, Meksyk, Papua Nowa Gwinea, Polska, Szkocja i gospodarze Południowa Afryka.

W eliminacjach 12 drużyn zostanie podzielonych na trzy grupy po cztery drużyn, które będą rywalizować o wielki finał, w którym zwycięzca zyska status drużyny podstawowej w HSBC World Rugby Sevens Series 2020/2021, zastępując ostatnią drużynę podstawową w klasyfikacji sezonu 2019/2020.

Sevens Challenger Series to nowy turniej zaprojektowany w celu przyspieszenia rozwoju siódemek w rugby na świecie. Impreza w Południowej Afryce to dopiero początek udziału kobiet w Sevens Challenger Series, która będzie ewoluować i zawierać więcej rund na całym świecie w miarę wzrostu i rozwoju w kolejnych latach.

Prezes World Rugby Sir Bill Beaumont powiedział: Wprowadzenie serii HSBC World Rugby Sevens Challenger zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn jest kamieniem milowym dla rozwoju Rugby 7 na świecie.

Źródło: World Rugby

WRSS/WRWSS: Przesunięto dwie imprezy U20: Powołania na konsultację do Sopotu
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin