WRWC: Anglia poprawia swój rekord15.10.2022

Wszystkie mecze trzeciego dnia meczowego (15.10.2022) Pucharu Świata Kobiet 2021 w Rugby XV rozegrano na stadionie Northland Events Centre w Whangarei. Anglia pokonując 13:7 Francję poprawiła swój rekord do 27 kolejnych zwycięstw.

Szkocja była bliska sprawienia niespodzianki jakim by było zwycięstwo nad Australią. W 9 minucie po przyłożeniu Lany Skeldon Osty prowadziły 5:0, w 27 minucie 12:0 tym razem po przyznaniu im karnego przyłożenia. Wynik utrzymał się do 60 minuty kiedy Bienne Terita i Lori Cramer zdobyły przyłożenie i podwyższenie na 12:7. Decydujące o zwycięstwie punkty Wallaroos zdobyły w 73 minucie po przyłożeniu Ashley Marsters i podwyższeniu Cramer. Dwie minuty później pierwsza z Australijek zobaczyła czerwoną kartkę, a w 81 minucie Adiana Talakai (jako konsekwencja drugiej żółtej), mimo to kończąc w trzynaście nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa.
Szkocja v Australia  12:14 (12:0)

Kolejny mecz USA z Japonią też miał fascynująca pierwszą odsłonę. Na przyłożenie Megumi Abe w 4 minucie odpowiedziała Gabriella Cantorna karnym w 22 i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:5. Po zmianie stron Joanna Kitlińska przyłożyła dla USA, ale kilka minut później Hinano Nagura to samo zrobiła dla Japonii i było 8:10. Kolejne trzy przyłożenia zdobyły zawodniczki USA i wynik zmienił się na 27:10.
USA v Japonia  30:17 (3:5)

Ostatni mecz dnia, starcie jedynki rankingu World Rugby - Anglii z czwórką - Francją zapowiadał się na wyrównane starcie i takie było choć Czerwone Róże objęły prowadzenie i nie oddały go do końca meczu. Długo mieliśmy remis bez punktów, dopiero w 24 minucie Emily Scarratt zdobyła przyłożenie i podwyższenie na 0:7, a przed przerwa jeszcze karnego na 0:10. W drugiej połowie równie długo czekaliśmy na punkty, w 62 minucie Scarratt kopnęła karnego na 0:13. Dopiero przy tym wyniku przyłożenie i podwyższenie dla Francji zdobyły Gaëlle Hermet i Karolina Drouin, ale były to pierwsze i ostatnie punkty Trójkolorowych.
Francja v Anglia  7:13 (0:10)

Zdjęcia: World Rugby

Maliszewska: Turniej będzie wyzwaniem I liga - V kolejka