WRWC: Pierwsza runda za nami09.10.2022

Wszystkie mecze drugiego dnia (09.10.2022) Pucharu Świata Kobiet 2021 w Rugby XV rozegrano na stadionie Northland Events Centre w Whangarei. Zakończyły pierwszą rundę meczów grupowych imprezy w Nowej Zelandii.

Włochy rozpoczęły imprezę od zwycięstwa z bonusem 22:10 na reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Mecz pomiędzy drużynami z sąsiednich miejsc (Włochy 5, USA 6) w rankingu World Rugby miał być zaciętym pojedynkiem i taki był. Włosi tylko na początku przegrywali 0:5, przed przerwą objęci prowadzenie 7:5, a po zmianie stron 12:5. Kontaktowe punkty zdobyła w 57 minucie na 12:10 zdobyła Jenny Kronish, ale sześć minut później włoszki odskoczyły na 17:10 po przyłożeniu Aura Muzzo. Wynik spotkania na 22:10 ustaliła Maria Magatti w 70 minucie.
USA v Włochy 10:22 (5:7)

Mecz Kanady z Japonią miał zupełnie inny przebieg, te drużyny z kolei dzieliło dziesięć miejsc w rankingu World Rugby (Kanada 3, Japonia 13). Początek był ciekawy gdy na przyłożenie Paige Farries w 2 minucie, trzy minuty później odpowiedziała Maki Takano. Remis 5:5 utrzymał się tylko przez dziesięć minut, kolejne przyłożenia zdobywały już tylko Kanadyjki zapisując ich na swoim koncie siedem, w tym hat-trick Emily Tuttosi.
Japonia v Kanada 5:41 (5:27)

Ostatni mecz pierwszej rundy to kolejne stracie drużyn sąsiadujących w rankingu World Rugby, Walii (9 miejsce) i Szkocji (10 miejsce). Po 13 minutach Walijki prowadziły 10:0 po przyłożeniu, podwyższeniu i karnym, kwadrans później Lany Skeldon zdobyła kontaktowe przyłożenie dla Szkocji, ale na przerwę drużyny schodziły przy stanie 15:5. W drugiej połowie było jeszcze ciekawiej, po dwóch przyłożeniach Szkocji był remis 15:15 i dopiero karny w doliczonym czasie zapewnił zwycięstwo Walii.
Walia v Szkocja 18:15 (15:5)

MPK7: II Turniej w Warszawie Ekstraliga - VI kolejka