WRWC: Ranking nie zawsze powie prawdę16.10.2022

Wszystkie spotkania czwartego dnia meczowego (16.10.2022) Pucharu Świata Kobiet 2021 w Rugby XV rozegrano na Waitakere Stadium w Auckland. W najciekawszym meczu Fidżi z 16 miejsca rankingu World Rugby pokonało Południową Afrykę z miejsca 13, to pierwszy taki przypadek na imprezie.

Już w pierwszej minucie meczu Włoszek z Kanadyjkami Vittoria Ostuni Minuzzi zdobyła przyłożenie, po dwudziestu minutach Paige Farries doprowadziła do remisu, a po podwyższeniu Brianna Miller Kanada prowadziła 5:7. Przed przerwą i po zmianie stron Kanadyjki zdobyły jeszcze trzy przyłożenia prowadząc 5:22 i dopiero w ostatniej minucie Włoszki zdobyły drugie przyłożenie ustalając wynik na 12:22.
Włochy v Kanada  12:22 (5:12)

Już w pierwszej połowie meczu z Walią Czarne Paprocie zdobyły cztery przyłożenia, po zmianie stron dołożyły kolejne sześć wygrywając 56:12.
Walia v Nowa Zelandia  12:56 (7:22)

Dzień zakończył mecz Fidżi z Południową Afryką, pierwszy w którym drużyna z dalszego miejsca rankingu World Rugby (Fidżi - 16 miejsce) pokonała zespół będący wyżej (Południowa Afryka - 13 miejsce). Po 14 minutach Fidżi prowadziło 7:0, później był remis ale przed przerwą drugie przyłożenie zakończyło połowę wynikiem 14:7. Po zmianie stron Południowa Afryka doprowadziła do remisu 14:14, a o wyniku meczu decydowała jego końcówka. W 79 minucie Libbie Janse van Rensburg kopnęła karnego dającego RPA prowadzenie 14:17, ale po wznowieniu na polu punktowym zameldowała się Karalaini Naisewa, a Lavena Cavuru podwyższając ustaliła wynik spotkania.
Fidżi v Południowa Afryka  21:17 (14:7)

Zdjęcia: World Rugby