POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

WR: Warsztaty dla Związków Wschodzących02.02.2020


Pokazanie sensownego i trwałego modelu rywalizacji dla związków poza Six Nations i Rugby Championship, który przyspieszy konkurencyjność globalnej gry, było przedmiotem Warsztatów World Rugby w Londynie.


Puchar Świata w Rugby 2019 był jak dotąd najbardziej konkurencyjnym turniejem z małymi różnicami w wynikach spotkań, Japonia przetarła szlak kwalifikując się do ćwierćfinału jako pierwsza drużyna z Azji. Jednak w związku z nowym cyklem eliminacji do Pucharu Świata 2023 we Francji, World Rugby podjął działania zmierzające do optymalizacji wyników Związków Wschodzących, szczególnie, że koncepcja „Ligi Światowej” nie zyskała aprobaty i nie zostanie wdrożona.

Warsztaty odbyły się po szczegółowym podsumowaniu Pucharu Świata i zespołów w nim występujących na grudniowym posiedzeniu World Rugby. Były więc drugim krokiem na drodze do określenia zasad potencjalnego i zrównoważonego systemu światowej rywalizacji dla drużyn spoza Six Nations i Rugby Championship z ich wdrożeniem w 2021 roku. Znaczącym rezultatem spotkania było dostosowanie zasad i struktury rywalizacji, które zostaną wprowadzone do kalendarza międzynarodowego Związków Wschodzących. System zostanie oparty na turniejach regionalnych, które zostaną połączone w światowe współzawodnictwo.

Przewodniczący World Rugby, Sir Bill Beaumont, powiedział: Zwiększenie możliwości rywalizacji, znaczenia i konkurencyjności dla naszych związków poza Six Nations i Rugby Championship ma kluczowe znaczenie dla przyszłego wzrostu i trwałości światowej rywalizacji. Musimy ewoluować i analizować zarówno możliwości, jak i wyzwania z perspektywy fanów i rynku, a nie tylko konieczności działania. Wspaniale było zobaczyć tak duże zainteresowanie działaczy, trenerów, zawodników i dyrektorów generalnych, wszyscy zgodzili się, że konieczna jest znacząca zmiana. Spotkanie pokazało, że należy lepiej wspierać i podtrzymywać potrzeby wszystkich związków, nie tylko tych największych. Chciałbym podziękować wszystkim za ich zaangażowanie w spotkanie.

Wyniki Warsztatów zostaną przedstawione Komitetom Regionalnym World Rugby i Komitetowi Wykonawczemu w marcu br. w celu przyspieszenia ukierunkowanych konsultacji przed preferowanym modelem, który będzie rozważanym przez World Rugby Council w maju br.

W warsztatach wzięli udział członkowie World Rugby, urzędnicy wysokiego szczebla, trenerzy z różnych krajów, w tym Kanady, Fiji, Gruzji, Japonii, Namibii, Rumunii, Rosji, Samoa, Hiszpanii, Tonga, Urugwaju i USA, a także przedstawiciele wszystkich sześciu regionów World Rugby, SANZAAR, Six Nations i International Rugby Players.

WRSS: Sydney 7's Puchar 6 Narodów Kobiet - 1 kolejka
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 9 35
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 9 26
5 OKS Skra Warszawa 9 23
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 9 15
8 Edach Budowlani Lublin 9 9
9 RC Arka Gdynia 9 1