POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Wakacyjne rugby w Siedlcach26.08.2020


Przez wakacyjne miesiące trenerzy Miejskiego Klubu Rugby i MKS Pogoń Siedlce, na boisku Agencji Rozwoju Miasta, prowadzili dwa razy w tygodniu zajęcia sportowe dla grup wiekowych od mikrusa do młodzika w ramach akcji „Akademia Rugby Siedlce”. Najmłodszy uczestnik zajęć miał 4 lata.
 
Ograniczenia w podróżowaniu, zmiany wakacyjnych planów i inne okoliczności spowodowały, że liczne grono zawodników i zawodniczek siedleckich klubów pozostało w mieście. Zwykle w lipcu treningi były tylko dla chętnych, a regularne zajęcia wznawiane były w połowie sierpnia. Tym razem przerwy nie było, zawodnicy i zawodniczki obu siedleckich klubów pod okiem połączonego sztabu szkoleniowego miało szansę nadrobić zaległości w treningach z marca, kwietnia i maja kiedy z powodu ograniczeń epidemiologicznych zajęcia się nie odbywały lub odbywały się w grupach. Ale nie tylko owalna piłka królowała na treningach, trenerzy prowadzili gry i zabawy sportowe z użyciem piłek do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i nożnej. Dużo też było ćwiczeń ogólnorozwojowych, usprawniających młodzież po okresie przymusowej bezczynności. Pojawiły się też nowe twarze.
 
Poza treningami odbywały się sparingi mini żaków i żaków, a przed meczami kadetów z Husarią Kalisz (04.07.2020) i juniorów z Budowlanymi Łódź (11.07.2020) zostały zorganizowane mini turnieje w tych kategoriach wiekowych. Podobnie przed sparingiem i meczem ekstraligowej Pogoni z Budowlanymi Lublin (09 i 15.08.2020). Kilka treningów poprowadzili wychowankowie siedleckich klubów, a następnie zawodnicy reprezentacji Polski oraz krajowych i zagranicznych klubów, Krzysztof Krzewicki (grał m.in. w Stanach Zjednoczonych, trener reprezentacji U18, Oficer  Krajowy) i Rafał Fedorowicz (grał m.in. we Francji, kapitan reprezentacji narodowej seniorów) robili co mogli żeby swoją rozległą  wiedzę przekazać najmłodszym adeptom rugby. Po treningach na zmęczonych uczestników czekała gorąca pizza z Pizzerii Kampa i napoje.
 
Grzegorz Pliszka
KNK7: Powołania na zgrupowanie w Gdańsku Nike oficjalnym dostawcą sprzętu dla PZR
Tabela Ekstraligi
01 Master Pharm Rugby Łódź 4 17
02 Up Fitness Skra Warszawa 4 16
03 Edach Budowlani Lublin 4 16
04 MKS Ogniwo Sopot 4 15
05 RC Lechia Gdańsk 4 15
06 RC Orkan Sochaczew 4 13
07 RC Arka Gdynia 4 5
08 RzKS Juvenia Kraków 4 1
09 Awenta Pogoń Siedlce 4 0
10 KS Posnania Poznań 4 0