POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Walne PZR obradowało w Stolicy28.06.2019


W dniu 28 czerwca br. w Warszawie obradowało Nadzwyczajne Sprawozdawczo-Finansowe Walne Zebranie Delegatów Polskiego Związku Rugby, zatwierdzono sprawozdania Zarządu i finansowe za rok 2018.


Obrady otworzył i zebranych przywitał prezes Polskiego Związku Rugby Dariusz Olszewski. Został on jednocześnie wybrany na Przewodniczącego zebrania, Sekretarzem obrad został Łukasz Klimczyk, zatwierdzono Porządek i Regulamin obrad. Następnie wybrano Komisję Mandatowo-Skrutacyjną oraz Uchwał i Wniosków w składzie Piotr Płoszaj, Mateusz Boruta i Daniel Szczapaniak, która stwierdziła prawomocność obrad.

Sprawozdanie z działalności Zarządu rozpoczął Prezes Dariusz Olszewski, przypomniał najważniejsze działania PZR na arenie krajowej i międzynarodowej w 2018 roku. Ubiegły rok pod kontem sportowym podsumował wiceprezes Andrzej Kuć podkreślając doskonałe wyniki reprezentacji Polski kobiet i szeroki wachlarz szkoleń na różnych poziomach od Rugby Tag do World Rugby.

W trakcie dyskusji poruszono m.in. sprawy szkół mistrzostwa sportowego i oparciu o nie szkolenie reprezentacji Polski w tych kategoriach, wymaga to jednak ściślejszej współpracy klubów z Polskim Związkiem Rugby. Wnioskowano o zwołanie zebrania środowiskowego, które było by forum dyskusji o problemach polskiego rugby.
Wiceprezes Robert Pietrzak przedstawił sprawozdanie finansowe PZR za rok 2018 ocenione przez biegłego rewidenta, ubiegły rok został zamknięty wynikiem dodatnim 41 tysięcy co daje dobry prognostyk również na rok bieżący. Omówiono m.in. sztandarowy program Związku „Upowszechnianie Sportu Dzieci i Młodzieży” realizowany z Ministerstwem Sportu i Turystyki, podjęte działania naprawcze Zarządu w dziedzinie finansów uszczelniające budżet oraz sposoby pozyskiwania środków na działalność.

Po krótkiej przerwie odbyło się głosowanie w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z działalności Zarządu PZR oraz w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego PZR za rok 2018 ocenionego przez biegłego rewidenta. Oba dokumenty zostały przyjęte przez delegatów co oficjalnie ogłosił Przewodniczący zabrania.

Zebranie zakończyło sprawozdanie Komisji Mandatowo- Skrutacyjnej, Uchwał i Wniosków. W tym roku czeka nas jeszcze listopadowe Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które wybierze władze Polskiego Związku Rugby na kolejne cztery lata.

W przerwie obrad przedstawiciele Poland Veterans wręczyli pamiątkowe koszule meczowe Andrzejowi Kuciowi i Robertowi Pietrzakowi, którzy sfinansowali zakup sprzętu meczowego dla tego zespołu. "Premiera" nowego sprzętu odbędzie się podczas 5 Europejskiego Festiwalu Weteranów EVRA we włoskim Belluno.

GPS7: Sprawozdanie z Moskwy Western Force wygrali Rapid Rugby
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1