POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Walne Zebranie Rugby Europe04.12.2019


Przedstawiciele Polskiego Związku Rugby, Bartosz Ryś i Piotr Płoszaj wzięli udział w 101st General Assembly Meeting czyli Walnym Zebraniu przedstawicieli Rugby Europe.

Spotkanie odbyło się w dniach 29-30 listopada br. w paryskiej siedzibie Societe Generale (historycznego partnera FIRA, FIRA-AER i RE), a udział w nim wzięli przedstawiciele 47 krajów członkowskich Rugby Europe. Walne Zebranie zostało poprzedzone obradami Zarządu Rugby Europe na którym podjęto kluczowe dla europejskiego rugby decyzje, między innymi kilka ważnych dla polskich reprezentacji. Następnie przez dwa dni podczas konferencji poruszono sporo, najważniejszych dla rozwoju europejskiego rugby kwestii.

Jak zwykle bardzo dużo miejsca poświęcono bezpieczeństwu zawodników, kwestiom podniesienia poziomu sportowego i organizacyjnego - mówi Bartosz Ryś, jeden z przedstawicieli PZR na paryskich obradach - dość aktywnie i z dobrymi efektami powalczyliśmy o kilka ważnych dla nas tematów, między innymi zaproszeniu naszej piętnastkowej drużyny U18 do grupy Championship w sezonie 2020. Tu decyzja RE spowodowana byłą najwyższym poziomem sportowym i organizacyjnym naszej drużyny spośród krajów aspirujących do gry w Championship. Bardzo pozytywnie oceniono organizację europejskich  kampów w kategoriach młodzieżowych, postęp naszych juniorów i realizację ścieżki rozwoju zawodnika.

Mamy deklarację europejskich władz, że w ciągu dwóch sezonów, prawdopodobnie od roku 2022 otrzymamy zaproszenie do najwyższej klasy rozgrywkowej w kategorii seniorów. No i na końcu - dodaje Ryś - jesteśmy również bardzo blisko przyznania nam organizacji kolejnych turniejów mistrzowskich, w olimpijskiej odmianie, w kategorii U18 zarówno dziewcząt i chłopców. Jest to efekt wysokiej oceny organizowanych imprez międzynarodowych przez Polskę.

Spotkaliśmy się z przedstawicielami kilku federacji i rozmawialiśmy na temat współpracy, bardzo zaawansowane są rozmowy z przedstawicielami Rosji, wstępnie ustalono zaproszenie rosyjskiej ekipy do Polski, celem wspólnego przygotowania się do Mistrzostw Europy U18. Dużo rozmawialiśmy z Holendrami, interesowały nas ich pomysły na rozwój dyscypliny w ich kraju, a także możliwości organizacji obozu i gry kontrolnej na terenie Holandii.

Podczas konferencji mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami największych europejskich nacji z Wysp Brytyjskich, Francji, Rosji czy Gruzji, spotkał nas też wielki zaszczyt poznania prezesa World Rugby, pana Billa Beumonta i szefa Francuskiej Federacji Rugby pana Bernarda Laporta.

Bardzo wysoko oceniam spotkanie z Jose Gorrotxategi - kontynuuje Bartosz Ryś - który odpowiada za rozwój w Rugby Europe, sporo nas pochwalił, w wielu aspektach pokazał obszary do poprawy. Pozytywnie uderzyła mnie jego doskonała znajomość poziomu naszego rugby. Jose przyjął nasze zaproszenie i prawdopodobnie spotkamy się z nim w Warszawie już w grudniu br.

Dużo wiedzy, wiele rozmów, kontaktów,  przemyśleń, zobaczymy czy coś z tego przekuje się na postęp naszego rugby - kończy Bartosz Ryś.

Bartosz Ryś
Członek Zarządu Polskiego Związku Rugby
Szef Komisji Rugby Poland Exiles

Na zdjęciach Isabelle Picarel m.in.: Rodzina Rugby Europe oraz prezesi Bernard Laporte (FFR), Bill Beumont (WR) i Octavian Morariu (RE)

SLRT: Finał województwa Lubuskiego Plebiscyt na Najlepszą Drużynę Warszawy
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin