POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Warmińsko-Mazurskie: Turniej półfinałowy SLRT22.05.2019

 
W dniu 09 maja br. na boisku Szkoły Podstawowej nr 29 w Olsztynie odbył się półfinałowy turniej Szkolnej Ligi Rugby Tag w województwie warmińsko-mazurskim.
 
Od tego roku program „Upowszechniana sportu dzieci i młodzieży” powiększył swój zasięg terytorialny o kolejne województwa, m.in. o warmińsko-mazurskie. W tym województwie rugby nie jest nowością co na pewno przełoży się na zainteresowanie młodzieży ministerialnym programem. W związku iż program w warmińsko-mazurskim jest wdrażany pilotażowo na specjalnie zaproszenie gospodarzy w turnieju uczestniczyły drużyny z Podlasia, które w programie działają już praktycznie od 2017 roku. Formuła turnieju pozwoliła na rozegranie meczy w dwóch kategoriach, w których bezpośredni awans do finałów ogólnopolskich w Warszawie uzyskały drużyny:
Klasy IV: SP Nidzica - nauczyciel Jarosław Kosobucki
Klasy V: SP 29 Olsztyn - nauczyciel Piotr Bawół
 
Gospodarze czyli Szkoła Podstawowa nr 29 z Olsztyna doskonale spisali się w roli organizatora dzięki czemu każdy z uczestników był usatysfakcjonowany zawodami. Poziom gry i kultury na boisku również stał na wysokim poziomie co cieszy niezmiernie i dobrze wróży na przyszłość. 
 
Artur Sulima
 
Podlaskie: Turniej półfinałowy SLRT W Sopocie rozegrano II Amber Cup
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1