POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Warsaw Rugby Festival 22.05.2015

 
Już w weekend 23 i 24 maja na warszawskim AWF dojdzie do kolejnej edycji międzynarodowego turnieju „Warsaw Rugby Festival” organizowanej przez klub Frogs & Co Warszawa. W głównym turnieju stosowana będzie najrzadziej spotykana odmiana rugby 10-osobowego, która łączy ze sobą siłę piętnastek oraz spryt siódemek. W oba dni impreza trwa od 10 do 17:30, wstęp jest darmowy.
 
W tegorocznej edycji wystąpi aż 18 zespołów z 11 państw z Europy i Świata, w tym Jamhour Black Lions z Libanu, którzy byli finalistami ubiegłorocznych rozgrywek. Oprócz tego odbędą się zawody drużyn żeńskich i młodzieżowych, pokazy cheerleaderek oraz prezentacje zaprzyjaźnionych klubów z innych dyscyplin sportowych.
 
Poza Libańczykami do Warszawy przyjadą zespoły z Anglii, Cypru, Francji, Gruzji, Irlandii, Szkocji, Szwajcarii, Szwecji, Włoch. Stawka zostanie uzupełniona o dwie drużyny gospodarzy, a także gospodarzy obiektu - AZS AWF Łowcy Muszelek. Sam fakt, że przyjeżdża 300 zawodników sprawia, że jest to zdecydowanie największa impreza rugby w tej części Europy.
 
Dla gospodarzy turniej jest ukoronowaniem 20-lecia istnienia, założonego przez grupę mieszkających w Warszawie Francuzów, klubu. Obecnie Frogs są  czerwoną latarnią I ligi rugby, jednak w związku z przyjazdem wielu „gwiazd” z minionych lat są jednym z faworytów do wygrania turnieju. Dodamy, że po raz pierwszy w 19-letniej historii turnieju Puchar Mistrzowski wręczy Prezes Polskiego Związku Rugby - Krzysztof Liedel. Oczywiście, zgodnie z rugbową tradycją poza walką o pierwsze miejsce, drużyny odpadające na kolejnych etapach rozgrywek będą wrzucani do rozgrywek o „Wazę”, „Puchar Heinekena”, oraz „Drewnianą Łychę”, którą otrzymuje najgorsza drużyna turnieju. Zanim to się stanie w sobotę zostanie rozegrana faza grupowa. 
 
Dodamy, że WRF jest o tyle nietypową imprezą, że jej celem jest nie tylko sportowa rywalizacja, ale także celebracja rugby jako dyscypliny. Zgodnie z tradycjami rugby wiele drużyn pojawi się w przebraniach, zgodnie z ustalonym wcześniej motywem, więc na pewno będzie barwnie i kolorowo. 
 
Gospodarze rzecz jasna zadbają o to, by poza samymi meczami zapewnić dla wszystkich różne atrakcje. W sobotę będzie piknik oraz specjalny namiot dla „Legend Rocka”, czyli głównego motywu 20-lecia klubu Frogs & Co. W niedzielę przewidziany jest piknik sportów nieolimpijskich głównie skierowany do rodzin, podczas których różne dyscypliny zaprezentują się szerszej publice. Zaprzyjaźnione z „Żabami” drużyny przygotowują różne konkursy, w tym zawody kto najmocniej rzuci piłką do baseballa. Do tego wolontariusze z „Platformy Równych Szans” zorganizują liczne gry i zabawy. Sami zaś Frogsi zapewnią dla najmłodszych trening pokazowy rugby z byłym reprezentantem Polski w rugby Aleksandrem Bartoszewiczem. 
 
W trakcie samej imprezy zainteresowani będą mogli kupić rugbowe pamiątki, czy usiąść w ogródku piwnym by z niego podziwiać grę na boisku. Do tego odbędzie się loteria fantowa z nagrodami z całego świata (każda z 15 zagranicznych ekip zapowiedziała, że przyniesie kilka prezentów w tym butelkę rodzimego napoju). Do tego w niedzielę podczas gali dla zawodników odbędzie się aukcja pamiątek rugby (do wylicytowania koszulkę gwiazdy reprezentacji Francji Aureliena Rougerie, czy bilety na ćwierćfinał Pucharu Świata w rugby). Wiedząc, że nie każdy będzie obecny na aukcji, o ile będzie zainteresowanie wystawionymi przedmiotami, to Frogs są gotowi przyjmować oferty przez Internet. 
 
Zawodnicy Frogsów poza doskonałą zabawą i promocją rugby zamierzają zebrać jak najwięcej pieniędzy na cele charytatywne. W zeszłym roku udało się pozyskać kwotę 15 tysięcy złotych, a w tym roku za sprawą turnieju już przed startem  turnieju udało się pozyskać 5 tysięcy złotych na „Platformę Równych Szans”, oraz dostać od wydawnictwa „Czarna Owca” książki dla dzieci z ośrodków pomocy społecznej z Sochaczewa i okolic, które będą gośćmi specjalnymi na Warsaw Rugby Festival.
 
Turniej Warsaw Rugby Festival odbędzie się w dniach 23-24 maja na boisku do rugby AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34. Wstęp jest darmowy, na miejscu można kupić wyżywienie. Finał imprezy przewidywany jest w niedzielę o godzinie 16:30.
 
Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 14 PNE : Ukraina v Holandia 18:10
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1