POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Warsaw Rugby Festival 201928.05.2019

 
W dniach 25-26 maja br. na obiekcie warszawskiej Skry odbyła się 23 edycja Warsaw Rugby Festival organizowanego przez Frogs & Co Warszawa, dzień wcześniej goście zostali przywitani w pubie.
 
W turnieju zagrało ponad 300 zawodników i zawodniczek zgrupowanych w 20 drużynach z 8 państw. Ale turniej to dla Frogsów nie tylko okazja do spotkania z drużynami z całego świata, ale również wsparcie organizacji charytatywnych: Platformy Równych Szans (organizacja non-profit wspierająca dzieci urodzone w ubóstwie lub w środowiskach dysfunkcyjnych) oraz Fundacji Prometeusz dla Seniorów (pomaga starszym mieszkańcom Warszawy). Przeznaczane są na to zyski z turnieju oraz dochód z licytacji koszulek meczowych.
 
W Turnieju 10’s Mężczyzn pierwszego dnia rozegrano mecze eliminacyjne w dwóch grupach, a drugiego ćwierćfinały, półfinały i finały o Cup (miejsca 1-4), Plate (5-8) i Bowl (9-12). W meczu finałowym Piranhas (Francja) pokonali Belfast HSFP RFC (Irlandia) 19:12, a III miejsce zdobyli Arlechinii Bucuresti (Rumunia) pokonując Lemon’s Team (Włochy) 15:7. Poniżej kolejność końcowa:
01.Houilles & Carrieres sur Seine Piranhas (Francja) - Cup
02.Belfast HSFP RFC (Irlandia)
03.Arlechinii Bucuresti (Rumunia)
04.Lemon’s Team (Włochy)
05.Akuma Barbarians (międzynarodoowy) - Plate
06.Irish Vet Students of Warsaw (Irlandia)
07.Egham Hollowegians (Anglia)
08.Emirates Flying Muppets (Emiraty Arabskie)
09.Warsaw Frogs I - Bowl
10.Warsaw Frogs II
11.The Magnificent Men of Swaffham (Anglia)
12.Kiel Rugby (Niemcy) - Wooden Spoon
 
W Turnieju 7’s Kobiet rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”, a zwycięzców wyłoniła tabela, Barnes Bears (Anglia) wygrały przed Legia Rugby Warszawa i Black Roses Exiles. Poniżej kolejność końcowa:
01.Barnes Bears (Anglia)
02.Legia Rugby Warszawa
03.Black Roses Exiles
04.Barnes Geese (Anglia)
05.AWF Syrenki Warszawa
06.Budowlane Łódź
07.Flota Gdynia
08.Kiel Rugby Ladies (Niemcy)
 
Zdjęcia: Tadeusz Kostecki
 
GPJ7: Juvenia najlepsza w Polsce I liga: Półfinały, finały, mecze o utrzymanie i awans
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin