POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Weekend z rugby 01-02.09.201830.08.2018

 
W najbliższy weekend zostanie rozegrany drugi i zarazem ostatni turnieje Womens Grand Prix Series czyli Mistrzostw Europy 7 kobiet z udziałem naszej reprezantacji narodowej. Turniej będzie transmitowany na RugbyEuropeTV. Przedstawiamy godziny rozpoczęcia meczów eliminacyjnych w pierwszych dniach imprezy.
 
01-02.09.2018 - Mistrzostwa Europy 7 : WGPS - Kazań (Rosja)
Reprezentacja Polski Kobiet, mecze eliminacyjne grupy C:
godz. 09:44 : Irlandia v Polska
godz. 12:58 : Anglia v Polska
godz. 15:50 : Włochy v Polska
 
 
Na krajowych boiskach rozpoczyna się II Faza rozgrywek Ekstraligi, do finałowej szóstki awansowały po trzy najlepsze zespoły z grup A i B. Mecze z przeciwnikami ze swojej grupy eliminacyjnej zostały już uwzględnione w ligowej tabeli, do rozegrania pozostały mecze z trzema rywalami z grupy przeciwnej. W meczu Pogoni z Orkanem nastąpiła zmiana gospodarza, pierwszy mecz zamiast w Siedlcach zostanie rozegrany w Sochaczewie.
W I lidze pierwsza z dwóch pozostałych kolejek Fazy zasadniczej, a następnie Faza finałowa z udziałem trzech najlepszych drużyn z ligowej tabeli.
Natomiast rozgrywki II ligi są dokładnie na półmetku, pięć kolejek zostało rozegranych i pięć rewanżowych zostało do rozegrania.
 
01-02.09.2018 - Ekstraliga - Faza II - Grupa Mistrzowska - Kolejka I
RC Lechia Gdańsk v MKS Ogniwo Sopot (sobota, godz. 15.00; Kompleks Sportowy, Al. Grunwaldzka 244; sędziują: Reks, Macoń, Jastrzębski)
Whizz RC Orkan Sochaczew v MKS Pogoń Awenta Siedlce (sobota, godz. 16.00; Boisko MOSiR, ul. Warszawska 80; sędziują: Kasperek, Pantoł, Bejm)
Master Pharm Budowlani SA Łódź v KS Budowlani Lublin (niedziela, godz. 15.00; Stadion Miejski, Al. Unii Lubelskiej 2; sędziują: Szczepański, Czerwiowski, Malesa)
 
01.09.2018 - I liga - Kolejka IX
Sparta Jarocin v Legia Warszawa (godz. 16.00; Boisko boczne Jarocin Sport, ul. Maratońska 29; sędziuje: Pawlik)
Wataha RC Zielona Góra v Arka Rumia (godz. 16.00; Stadion Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Wyspiańskiego 58; sędziuje: Wilk)
Rugby Ruda Śląska v AZS AWF Warszawa (godz. 17.00; Burloch Arena, ul. Bytomska 15; sędziuje: Bedyński)
 
01-02.09.2018 - II liga - VI kolejka
Chaos Poznań v Miedziowi Lubin (sobota, godz. 13.00; Stadion POSiR, ul. Warmińska 1; sędziuje: Piaskowski)
Unia Brześć/Terespol v Alfa Bydgoszcz (sobota, godz. 17.00; Stadion Miejski, ul. Wojska Polskiego 217; sędziuje: Malesa)
Mazovia Mińsk Mazowiecki v Rugby Białystok (niedziela, godz. 17.00; Stadion Sportowy, ul. Budowlana 2A; sędziuje: Pantoł)
 
Sobota z Ekstraligą 25.08.2018 Budowlani Łódź: Zaproszenie na 50-lecie
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 19 81
 02 Master Pharm Łódź 19 74
 03 RC Orkan Sochaczew 19 55
 04 OKS Skra Warszawa 19 64
 05 Awenta Pogoń Siedlce 18 43
 06 RC Lechia Gdańsk 18 42
 07 Edach Budowlani Lublin 18 36
 08 RzKS Juvenia Kraków 18 28
 09 RC Arka Gdynia 18 25
 10 RK Sparta Jarocin 18 8