POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Weekend z rugby 13-14.10.201811.10.2018

 
W najbliższy weekend zobaczymy rugby zdecydowanie w męskim (choć nie do końca) wydaniu i na wszystkich poziomach od mini żaków do Ekstraligi.

W najwyższej lidze „mecz prawdy” w Łodzi, Budowlani SA, obrońcy tytułu przegrali dwa mecze z Ogniwem Sopot i Pogonią Siedlce, a więc ewentualna druga porażka z zespołem z Wybrzeża może ich zrzucić na trzecią pozycję w tabeli. 
W I lidze rozpocznie się runda rewanżowa Fazy finałowej, Sparta Jarocin musi wygrać w Zielonej Górze z Watahą żeby zagrać z Arką Rumia o mistrzostwo. 
Najciekawszy mecz II ligi będzie Lubinie gdzie Miedziowi mają ostatnią szansę żeby jeszcze liczyć się w walce o mistrzostwo, zadanie nie jest łatwe bo najpierw trzeba pokonać Alfę, lidera z Bydgoszczy, a potem liczyć na jego „potknięcie” w ostatniej kolejce.
 
We Wrocławiu zostanie rozegrany drugi z sześciu planowanych jesienią turniejów o Puchar Polski Rugby 7, pierwszy wygrali broniący trofeum rugbiści Posnanii Poznań.
 
Rugby młodzieżowe będą stały pod znakiem siódemek, pierwsze turniej Grand Prix rozegrają juniorzy U18 w Sochaczewie i kadeci U16 w Warszawie, natomiast w Lublinie, Gdańsku i Bolesławcu zostaną rozegrane turnieje półfinałowe Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. W Sopocie i Bolesławcu odbędą się dwa kolejne Regionalne Turnieje Dzieci i Młodzieży, sopocki turniej nosi imię Waldemara Zajczonko, rugbisty, który zginął w Gdyni w grudniu 1970. Zapraszamy na stadiony!
 
 
13-14.10.2018 - Ekstraliga - Faza II - Grupa Mistrzowska - Kolejka V 
Master Pharm Budowlani SA Łódź v MKS Ogniwo Sopot (sobota, godz. 15.00; Reks, Pawlik, Malesa)
RC Lechia Gdańsk v MKS Pogoń Awenta Siedlce (sobota, godz. 15.00; Jasiński, Bedyński, Macoń)
KS Budowlani Lublin v Whizz RC Orkan Sochaczew (niedziela, godz. 12.00; Reks, Pawlik)

13.10.2018 - Test mecz Ekstraligi
OKS Skra Warszawa v RzKS Juvenia Kraków (godz. 14.00, stadion Skry, Wawelska 5)
 
13.10.2018 - I liga - XIV Kolejka
Grupa Mistrzowska 3-1
Wataha Zielona Góra v Sparta Jarocin (godz. 15.00; Szczepański)
Grupa Trophy 6-4
Legia Warszawa v AZS AWF Warszawa (godz. 12.00; Jastrzębski)
 
14.10.2018 - II liga - IX kolejka
Mazovia Mińsk Mazowiecki v Unia Brześć/Terespol (godz. 14.00; Wilk)
Miedziowi Lubin v Alfa Bydgoszcz (godz. 15.00; Piaskowski)
Chaos Poznań v Rugby Białystok (przełożony na 20.10.2018)  
 
13.10.2018 : II Turniej Pucharu Polski Rugby 7, Wrocław
godz. 10.30, Stadion Sportowy "Lotnicza", ul. Lotnicza 72 (Sędzia główny i turniejowy- Piaskowski; Sędzia turniejowy- Ingarden, Wilk)
 
14.10.2018 : MPJ U18 Rugby 7 I Turniej Grand Prix, Sochaczew
godz. 11.00, boisko OSiR, ul. Warszawska 80, Sędzia główny i turniejowy- Jasiński; Sędzia turniejowy- Ingarden
 
14.10.2018 : MPK U16 Rugby 7 I Turniej Grand Prix, Warszawa
godz. 10.00, boisko AWF, ul. Marymoncka 34, Sędzia główny i turniejowy- Bejm; Sędzia turniejowy- Szczepański, Malesa
 
13.10.2018 : MMM, turniej półfinałowy Strefy B, Lublin
godz. 11.00, boisko Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Magnoliowa 8 
Województwa: mazowieckie, łódzkie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, podlaskie
 
14.10.2018 : MMM, turniej półfinałowy Strefy A, Gdańsk
Województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, zachodnio-pomorskie
 
14.10.2018 : MMM, turniej półfinałowy Strefy C, Bolesławiec
Województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie
 
13.10.2018, Sopot - Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży
godz. 10.00, Stadion im. Edwarda Hodury, ul. Jana z Kolna 18
 
14.10.2018, Bolesławiec - Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży
godz. 10.00, Stadion Miejski, ul. Rajska 18
 
Grand Prix Juniorów 7: Komunikat organizacyjny RTDiM: Zaproszenie do Częstochowy
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin