POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Weekend z rugby 16-17.05.201514.05.2015

 
W grupie mistrzowskiej Ekstraligi Arka spokojnie czeka na przeciwnika w finale, Lechia ma ciągle szansę na awans, ale nie może przegrać meczu, Budowlani mają łatwiejsze zadanie. W grupie spadkowej tylko siedlecka Pogoń ma spokojnie zapewniony byt, Juvenia, Posnania i Orkan walczą o utrzymanie w Ekstralidze.
Rundę zasadniczą kończy I liga, szanse na awans dzięki play off ma ciągle pięć zespołów, ale największe Skra i lubelscy Budowlani mający na swoich kontach identyczną liczbę dużych punktów. 
W II lidze na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Czarni Pruszcz Gdański mają 9 punktów przewagi na drużynami z Nowego Sącza i Rudy Śląskiej, trudno oczekiwać, że ten dorobek roztrwonią.
W Krakowie cykl imprez nie tylko z rugby czeka kibiców na Narodowym Centrum Rugby 7, a w Jarocinie i Sochaczewie zostaną rozegrane Regionalne Turnieje Dzieci i Młodzieży oraz Grand Prix Kadetów Rugby 7.
 
Ekstraliga Faza II – runda IX – 16-17.05.2015
 
Grupa mistrzowska 
Master Pharm Budowlani SA Łódź v RC Arka Gdynia (sobota, godz.16.00; Reks, Sienkiewicz, Michalik)
MKS Ogniwo Sopot v RC Lechia Gdańsk (niedziela, godz. 13.00; Jarowicz, Jasiński, Baniewicz)
 
Grupa spadkowa 
MKS Pogoń Siedlce v RzKS Juvenia Kraków (sobota, godz. 16.00; Szczepański, Janeczko, Piotrowicz)
KS Posnania Poznań v RC Orkan Sochaczew (sobota, godz.15.00; Jasiński, Baniewicz, Szostek)
 
I liga – runda X – 16-17.05.2015
 
RKS Skra Warszawa v KS Budowlani Łódź (sobota, godz. 14.00; Marciniak, Pantoł)
Alfa Bydgoszcz v KS Budowlani Lublin (sobota, godz. 17.00; Bedyński, Pawlik)
RC Legia Warszawa v Frogs Warszawa (niedziela, godz. 14.00; Sienkiewicz, Piotrowicz)
 
II liga – runda IX – 16-17.05.2015
 
KS Rugby Wrocław v KS Rugby Ruda Śląska (niedziela, godz. 14.00; Wolsza)
Biało-Czarni Nowy Sącz v RC Czarni Pruszcz Gdański (niedziela, godz. 11.00; Wilk)
Wataha RC Zielona Góra v Chaos Poznań (sobota, godz.15.00; Wolsza)
 
16.05.2015 : Święto sportu - Rugby 7, Kraków
godz. 10.00-18.00, Narodowe Centrum Rugby 7, ul. Darwina 49a
 
17.05.2015 : Puchar Wielkopolski w Rugby, Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży i Grand Prix Kadetów Rugby 7, Jarocin
godz. 11.00, boisko rugby, ul. Maratońska
 
17.05.2015 : Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży i Grand Prix Kadetów Rugby 7, Sochaczew
godz. 11:00, boisko MOSiR, ul. Warszawska 80
 
Raba Niżna: Zaproszenie na RTDiM oraz MMM Pruszcz Gdański: V MP Weteranów
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 9 35
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 9 26
5 OKS Skra Warszawa 9 23
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 9 15
8 Edach Budowlani Lublin 9 9
9 RC Arka Gdynia 9 1