Weterani grali w Pradze06.05.2015

Drużyna Poland Veterans rozpoczęła sezon 2015 towarzyskim meczem z Rugby Club Praga.

Po nocnej podróży i krótkim zwiedzaniu Starego Miasta drużyna pojechała na boisko Rugby Club Praga na mecz z reprezentacją praskich weteranów. Boisko lidera czeskiej Ekstraligi położone w dzielnicy Vysocany było trudne do odnalezienia, prowadziła do niego droga, której nie było na planie miasta, niespodzianką był też fakt, że nie mógł tam dojechać autokar i ostatnie 300 metrów trzeba pokonać piechotą.
Na początku pierwszej połowy gospodarze przeprowadzili dwie akcje punktowe, ale później spotkanie się wyrównało i przed przerwą była jeszcze szansa na zmianę wyniku. Druga połowa rozpoczęła się ponownie od ataków praskiej drużyny, która zdobyła trzecie przyłożenie. Po wznowieniu poderwali się Polacy, kontynuację młynem wykończył atak, a na pole punktowe przebił się Andrzej Kuć przykładając na 15:5. Mimo uzyskane przewagi w polu kolejnych punktów nie udało się zdobyć, za to w końcówce ta sztuka po raz czwarty udała się Rugby Club Praga.
Po meczu wymieniono upominki i wyróżnienia, najlepszymi zawodnikami meczu wybrano Andrzeja Kucia i Zdenka Žáka, który jest jednocześnie Prezydentem klubu. W krótkiej historii meczów pomiędzy Prażanami, a Poland Veterans, mamy obecnie remis, Polacy wygrali bowiem przed trzema laty na boisku Sparty 15:5 z Old Boys Praha.
Nazajutrz drużyna pojechała na mecz Ekstraligi pomiędzy dwoma praskimi zespołami Tatra Smichov i Sparta Praha. Derby to w stolicy rzecz powszednia, w liczącej osiem drużyn Ekstralidze są jeszcze RC Praga i Slavia Praha, a kilka kilometrów za miastem RC Mountfield Říčany. Goście na początku uzyskali prowadzenie by następnie pozwolić się zdominować przez Tatrę, która przejęła prowadzenie i nie oddała go do ostatniego gwizdka. Sparta poderwała się w końcówce meczu wygrywając punkt bonusowy przy wyniku 28:22. Po seniorach rozegrano jeszcze mecz juniorów, Tatra spotkała się z Dragon Brno wygrywając 105:0, po połowie trybuny opustoszały. W czasie trwania obu meczów gospodarze zapraszali kibiców na zaplanowany 13 czerwca mecz reprezentacji Czech z Nową Zelandią, który odbędzie się na boisku Tatry. Wprawdzie to nie All Blacks tylko XV Ambasadora, ale haka będzie...
Resztę dnia poświecono na dalsze zwiedzanie, a kolejny dzień na poranny spacer, zakupy i powrót do kraju. Nie ma czasu na odpoczynek bo już 9 maja Poland Veterans zagrają w turnieju przed meczem Polska v Ukraina w Lublinie, przeciwnikami będą reprezentacja Ukrainy i drużyna ROC Lublin z obchodzącego właśnie 40-lecie istnienia klubu Budowlani.