POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

World Rugby przedstawił Ligę Światową20.03.2019

 
Na posiedzeniu w Dublinie, 14 marca br. World Rugby przedstawił kluczowym interesariuszom koncepcję Ligi Światowej w rugby.
 
World Rugby przedstawił swoją wizję przyszłości międzynarodowego rugby, w tym proponowaną koncepcję Ligi Światowej (Nations Championship) i wspierający ją model biznesowy podczas spotkania z głównymi interesariuszami międzynarodowgo rugby w Dublinie.
 
World Rugby podejmuje ten projekt zgodnie z mandatem swoich związków, aby zapewnić silną, zrównoważoną konkurencję i platformę finansową oraz prawdziwą szansę dla rozwijających się związków do konkurencji na najwyższym poziomie. 
 
Podczas spotkania przewodniczących narodowych związków rugby, dyrektorów generalnych oraz przedstawiciele zawodników, World Rugby przedstawił szczegóły modelu zawodów zmieniających rozgrywkę, który zapewnia prawdziwą ścieżkę dla wszystkich związków poprzez trójdzielny format oraz system awansu i spadku. 
 
Proponowany format byłby oparty na rekordowym partnerstwie handlowym z wiodącą globalną firmą marketingu sportowego "Infront", gwarantującą prawie 5 miliardów funtów na inwestycje w rugby w początkowym okresie 12 lat (z czego ponad 1,5 miliarda funtów to gwarantowany przyrost przychodów ze światowej gry).
 
Proponowany model biznesowy obejmuje zarówno prawa medialne, jak i marketingowe, ale nie obejmuje żadnej sprzedaży kapitału własnego w konkursie, a zatem pełna kontrola nad konkurencją i jej modelem redystrybucji przychodów zostałaby zachowana przez związki krajowe i World Rugby.
 
World Rugby przedstawił też znowelizowany projekt rozgrywek po otrzymaniu uwag interesariuszy, krajowych federacji i czołowych zawodników. Nie są to zmiany rewolucyjne, z rozgrywek usunięto tylko półfinały więc uczestnicy rozegrają 11 lub maksymalnie 12 spotkań jeżeli ich drużyna osiągnie finał.
 
World Rugby zobowiązało się do współpracy z wiodącymi federacjami krajowymi przy optymalizacji rozgrywek ligowych, a także do inwestycji w Women’s Nations Championship w celu przyspieszenia globalnej konkurencyjności gry.
 
World Rugby Chairman Sir Bill Beaumont powiedział: Chciałbym podziękować moim kolegom związkowym i reprezentacyjnym za ich szczery, konstruktywny i pozytywny wkład w spotkanie. Zdecydowanie uznano, że propozycja Ligi Światowej została opracowana z wielką starannością i obszerną oceną. Jesteśmy przekonani, że zmiany formatu i solidny model finansowy zostały dobrze przyjęte, a korzyści odniosą wszyscy. Jednak, jak można się spodziewać w ambitnym, złożonym i wielostronnym projekcie, nie wszyscy są w pełni zgodni co do dalszych działań, w tym kwestii awansu i spadku. To kluczowy czas dla gry i będziemy nadal angażować się i konsultować, ale tylko dzięki zachowaniu najlepszych interesów globalnej gry będziemy w stanie osiągnąć coś naprawdę ważnego dla przyszłego sukcesu i trwałości rugby.
 
Wiceprzewodniczący World Rugby Agustín Pichot dodał: Jesteśmy w ważnym momencie w historii rugby. Mamy okazję zmienić krajobraz gry dla długoterminowej poprawy sytuacji wszystkich związków. Musimy współpracować, aby zapewnić najlepszą możliwą przyszłość dla naszego sportu, przyszłość, w której wszyscy są uwzględnieni i gdzie każdy przyczynia się i czerpie korzyści z prawdziwie globalnej gry.
 
Six Nations na sprzedaż? Zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Rugby
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin