POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Wyjaśnienia do Komunikatu17.10.2018

 
W związku z niejasnościami jakie pojawiły się po wydaniu "Komunikatu w sprawie oceny i dopuszczania boisk do rozgrywek Rugby XV i Rugby 7" Kolegium Sędziów i Komisja Gier i Dyscypliny wyjaśnia:
1. Komunikat sporządzony został na podstawie paragrafu nr 1 przepisów gry w rugby wydanych przez World Rugby na rok 2018.
2. Komunikat ma na celu ujednolicenie spraw związanych z wymaganiami jakie powinny spełniać boiska do gry w rugby oraz ich dopuszczania do rozgrywania zawodów zarówno w Rugby XV jak i Rugby 7.
3. Sędziowie zostali zobligowani do dopuszczenia do rozgrywania zawodów w niżej wymienionych przypadkach:
    - gdy boisko nie spełnia wymogu przepisu o wymiarach (długość i szerokość) oczywiście w rozsądnym zakresie
    - gdy pole punktowe nie spełnia wymogu przepisu o wymiarach (długość). Dopuszczone zostaną boiska z polem punktowym krótszym i tak w Rugby XV minimum 2-3 metrów, a w Rugby 7 minimum 1 metr oczywiście za bramką. 
    - gdy bramka o kształtach i wymiarach podanych w komunikacie oparta jest o bramkę piłkarską i poprzeczkę stanowi poprzeczka bramki piłkarskiej. W tym przypadku wszystkie 4 słupki muszą posiadać ochraniacze. Niedopuszczalne jest aby na bramce piłkarskiej zawieszona była siatka.
4. Zawsze tylko "SĘDZIA DECYDUJE O DOPUSZCZENIU BOISKA DO GRY! BOISKO NIEBEZPIECZNE, BOISKO NIESPEŁNIAJĄCE MINIMALNYCH STANDARDÓW OKREŚLONYCH WYŻEJ NIE ZOSTANIE DOPUSZCZONE!"
 
Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 08 MMM7: Turniej eliminacyjny w Bolesławcu
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1