POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Wyjątkowy Ukiel Rugby Beach Cup26.07.2022


Wyjątkowy Ukiel Rugby Beach Cup 2022? Takie były opinie i to nas bardzo cieszy, to Wasze święto, Wy jesteście najważniejsi. W tegorocznych, dwudniowych zmaganiach uczestniczyły 4 zespoły żeńskie i 15 zespołów męskich, w tym drużyna z Litwy. Turniej rozegrano w dniach 23-24 lipca br. na Plaży Miejskiej nad jeziorem Ukiel w Olsztynie.
 
Turniej Kobiet 
Rozgrywany był systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż. Zwyciężyła debiutująca w rozgrywkach drużyna Bestie Rugby Kraków przed Alfą Bydgoszcz i Legią Warszawa. Wyniki w załącznikach PDF.
01. Bestie Rugby Kraków 
02. Alfa Bydgoszcz 
03. Legia Rugby Sekcja Kobiet 
04. Girls Rugby Team Olsztyn Baby Pruskie
 
Turniej Mężczyzn
Mężczyźni początkowo rywalizowali w trzech grupach po pięć zespołów, a następnie grali w pięciu grupach po trzy drużyny o miejsca 1, 4, 7, 10 i 13. W grupie finałowej Posnania zremisowała 3:3 z RK Kuršiai i pokonała 5:3 Toko Rugby, Litwini pokonali Toko Rugby 5:4 i zajęli II miejsce. Wyniki w załącznikach PDF.
01. Posnania Rugby Club Poznań 
02. RK Kuršiai Kłajpeda (Litwa)
03. TOKO Rugby - Selekcja
04. RC Czarni Pruszcz Gdański 
05. Rugby Klub Unisław 
06. Rugby Club Koszalin
07. Res Energy Rugby Team Olsztyn 
08. Rugby Białystok 
09. Sharks 3-City - Selekcja
10. Legia Rugby Warszawa 
11. Alfa Bydgoszcz
12. Rugby Team Mafia Wołomin 
13. EDACH Budowlani Lublin 
14. Klub Sportowy Rugby Gietrzwałd 
15. Akademia Rugby Team Olsztyn Junior
 
Oprócz głównej imprezy na boisku do gier plażowych odbywał się festyn rodzinny, gdzie można było zagrać w Rugby Tag i zdobyć nagrodę. W turnieju osobiście zagrała Pani Prezydent Ewa Kaliszuk - Zastępca Prezydenta Olsztyna, brawo. Grały z nami dzieci w wieku od 5 lat, ale i była zawodniczka nieco starsza, powiedziała w zaufaniu, że ma 82 lata, niesamowite. Nie samym rugby człowiek żyje a więc przygotowaliśmy skatepark, gdzie jeden z najlepszych instruktorów Piotr Bauman prowadził nieodpłatne zajęcia z jazdy na deskorolce. Obok "Karuzela Kultury" prowadziła gry i zabawy dla najmłodszych, ale i nie tylko, mamusie też były tym zainteresowane.
 
Organizacja turnieju wymagała zaangażowania i wsparcia wielu osób i firm, którym chcemy gorąco podziękować.
- Ukiel Rugby Beach Cup był objęty dwoma patronatami, sportowym przez Prezesa Polskiego Związku Rugby Dariusza Olszewskiego oraz honorowym Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, medialnie wsparły nas Radio ESKA i Gazeta Olsztyńska. 
- Współfinansowanie to istota organizacji i tu jak zwykle mogliśmy liczyć na Marszałka Gustawa Marka Brzezina, Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a na nowego Partnera Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie. Bardzo Wam dziękujemy, spowodowaliście, że setki osób mogło być szczęśliwych przez dwa dni. 
- W tej edycji zaproponowaliśmy Wam wyjątkowe medale, bez miejsc, przesłanie sami oceńcie. Zamiast pucharów były kontury województwa i „Baby Pruskie”, symbol naszego regionu. To dzieło powstało w podziemiach RM Motors.
- Biuro zawodów jak zwykle funkcjonowało bez zarzutów dzięki Renacie Rybak i Bartkowi Barczakowi.
Również dzięki zespołowi sędziów zawody przebiegały cudownie, sędziowali: Tomasz Czyż, Michał Jaczek, Jerzy Kardaś, Jacek Bil, Damian Skonieczny i Darek Pawlicki.
- Wydarzenie odbyło się na plaży miejskiej w urokliwym miejscu dzięki współorganizacji Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz CRS Ukiel Olsztyn.
- Podczas turnieju ochłody dostarczył nam producent regionalnych lodów Lody Bolero. oraz owoców Warmia Fruit.
- Oczywiście do relaksu i odpoczynku zachęcała III połowa, integracja to strategiczny punkt. Mogliśmy degustować złoty napój dzięki Browar Warmia i jego wspaniałym piwowarom Danielowi i Danielowi. 
- Wyśmienite potrawy i surowce dostarczyli Indykpol oraz Intermarche Olsztyn "Supermarket z własną wędzarnią",  a także potrawy wege niezastąpiona Katarzyna (prywatnie żona Prezesa). Obsługę prowadzili „Kucharze do wynajęcia” oraz nasze wspaniałe wolontariuszki. 
- Oczywiście nie zapominamy o pracownikach CRS Ukiel, którzy pracowali w tle, bez Was to by się nie udało. 
- Pieczywo mogło być tylko od Cymes Olsztyn.
- O nasze bezpieczeństwo zadbali: Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej FENI oraz ratownik wodny Tomasz Gapiński i Agencja Ochrony Osób i Mienia ATUT. 
- Jak zwykle mogliśmy liczyć na wsparcie KOMA Olsztyn, niezastąpionego partnera przy organizacji imprez. 
- Nasz Przyjaciel, były rugbista Sławomir Dańczuk był i jest z nami, dzięki jego wsparciu mieliśmy na czym siedzieć i deszcz do szklanek nie kapał.
- Turniej on line mogliśmy oglądać dzięki Warmia Sport. 
- Przepiękne koszulki wykonał „Nadruk od ręki”. 
- Należy podkreślić kilka debiutów, po raz  pierwszy na arenie rugbowej wystąpiła stara - nowa drużyna Bestie Rugby Kraków - Seniorki, brawo dziewczyny, kolejne zespoły to Akademia Rugby Team Olsztyn - Juniorzy, Girls Rugby Team Olsztyn Baby Pruskie - Juniorki oraz Klub Sportowy Rugby Gietrzwałd - Seniorzy.
- Wsparli nas też: Budowlaniec Warmiński, Twój Osteopata Krzysztof Kostrzębski, Karo, Paszkiewicz - Firma Budowlana oraz Profi Automotive Olsztyn.
 
Henryk Pach
Prezes WMOZR
 
Zdjęcia: Piotr Pawlik, KwiatkowskiFoto oraz Bestie Kraków i Posnania Poznań
Szpony: Rugby na plaży i plany na przyszłość Zaproszenie na XI Festiwal w Piotrowicach
Tabela Ekstraligi
01 Master Pharm Rugby Łódź 4 17
02 Up Fitness Skra Warszawa 4 16
03 Edach Budowlani Lublin 4 16
04 MKS Ogniwo Sopot 4 15
05 RC Lechia Gdańsk 4 15
06 RC Orkan Sochaczew 4 13
07 RC Arka Gdynia 4 5
08 RzKS Juvenia Kraków 4 1
09 Awenta Pogoń Siedlce 4 0
10 KS Posnania Poznań 4 0