POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

XIII: Polacy wywalczyli Puchar Krajów Wschodzących13.10.2018

 
Reprezentacja Polski Rugby XIII wywalczyła Rugby League Emerging Nations World Championship Trophy czyli Puchar Krajów Wschodzących, w drużynie grali m.in. Harry Siejka powołany na najbliższy mecz reprezentacji z Litwą i Wojciech Sieczkowski, wychowanek Skry Warszawa, a ostatnio zawodnik hiszpańskiego Shamrock Rugby Club.
 
Zawody zostały rozegrane w Australii w dniach 01-13 października br., w trzech grupach startowało 11 drużyn. W eliminacjach grupy C reprezentacja Polski pokonała Hong Kong 62:6 (28:0) i Japonię 58:6 (34:0) awansując do półfinału. W „polskiej” grupie grały jeszcze Wyspy Salomona i Turcja, ale każdy zespół rozgrywał tylko po dwa mecze. Dodatkowo w rozegranym przed turniejem spotkaniu towarzyskim Polska wygrała 32:0 (16:0) z Węgrami. 
 
Półfinałowe spotkanie Polacy rozegrali z Vanuatu pokonując rywala 44:4 (22:0), a jedno z przyłożeń i podwyższeń zdobył Siejka. W drugim półfinale Filipiny wygrały z  Turcją 29:16.
 
W finale rozegranym 13 października br. w Sydney Reprezentacja Polski Rugby XIII pokonała 14:10 (14:0) Filipiny zdobywając Puchar Krajów Wschodzących, a jedno z trzech przyłożeń zdobył Siejka.
 
Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 06 PPR7: II Turniej we Wrocławiu
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin