POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

X Mistrzostwa Polski Weteranów05.10.2020


Na stadionie Posnanii w Poznaniu rozegrano jubileuszowe, X Mistrzostwa Polski Weteranów, organizatorem był „Integracyjny Klub Sportowy 2017”.
 
Tytuł mistrzowski i złote medale wywalczyła drużyna Juvenii Kraków, która wygrała wszystkie spotkania bez straty punktów, drugie miejsce i srebrne krążki zdobyła selekcja składająca się z zawodników Lechii Gdańsk, Old Blacks Pruszcz Gdański i Czarnych Bytom, która triumfowała przed rokiem, a gospodarze Rugby Old Boy Club Posnania Poznań powtórzyli sukces z ubiegłego roku trzecie miejsce i brązowe medale. Poza meczami z udziałem Juvenii, która miała najmłodszy i najbardziej dynamiczny zespół, pozostałe spotkania były wyrównane o czym świadczą opublikowane niżej wyniki. Wszystkie mecze turnieju sędziował Hubert Bedyński (Poznań).
 
Bezpośrednio po zakończeniu ostatniego meczu zostały wręczone puchary dla wszystkich uczestników oraz medale dla zwycięskiej trójki. Były też nagrody indywidualne, Janusz Wilk (Juvenia Kraków) został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, najbardziej doświadczonym zawodnikiem został ponownie Janusz Góral (ROC Poznań) z rocznika 1949, a nagroda „Bedol Trophy” dla najlepszego zawodnika II linii trafiła do Grzegorza Falka (Juvenia Kraków). 
 
Gotowość organizacji XI Mistrzostw Polski Weteranów w 2021 roku oficjalnie ogłosił Orkan Sochaczew, który będzie świętował 50-lecie rugby w tym mieście, odpowiednie pismo w Polskim Związku Rugby zostało już złożone.  
 
Wyniki
Lechia Gdańsk v ROC Poznań 0:0
WFS Siedlce v Juvenia Kraków 0:22
Orkan Sochaczew v Lechia Gdańsk 0:5
ROC Poznań v WFS Siedlce 5:0
Juvenia Kraków v Orkan Sochaczew 17:0
Lechia Gdańsk v WFS Siedlce 19:0
ROC Poznań v Juvenia Kraków 0:17
Orkan Sochaczew v WFS Siedlce 7:5
Lechia Gdańsk v Juvenia Kraków 0:12
ROC Poznań v Orkan Sochaczew 0:0
 
Klasyfikacja
1. Juvenia Kraków
2. RC Lechia Gdańsk/Old Blacks Pruszcz Gdański/Czarni Bytom
3. Rugby Old Boy Club Posnania Poznań
4. Veterans Orkan Sochaczew/Ogniwo Sopot
5. WFS Siedlce Veterans
 
Juvenia Kraków: Waldemar Nawrot, Grzegorz Kiraga, Tomasz Zagrajek, Tomasz Świadek, Grzegorz Falk, Maciej Mączka, Rafał Budka, Kajetan Cyganik, Tomasz Nowak- kapitan, Konrad Jarosz, Paweł Wojciechowski, Mariusz Zagórowski, Anthony Carpentier, Dariusz Smoleń, Eric Ciboule, Marcin Sokołowski, Grzegorz Zawojski, Jacek Bielawski, Janusz Wilk, Zbigniew Szymczyk, Jarosław Guzda, Maciej Czekański, Marcin Stanik, Mark Bryan.
 
RC Lechia Gdańsk/Old Blacks Pruszcz Gdański/Czarni Bytom: Tomasz Romanowicz, Tomasz Sielski, Paweł Lipkowski- kapitan, Łukasz Talaga, Adam Latopolski, Mieczysław Kaczorowski, Piotr Płoszaj, Jerzy Czapkowski, Daniel Kowalski, Jarosław Mierzejewski, Marcin Jażdżewski, Maciej Grabowski, Arkadiusz Bistram, Jarosław Chlebicz, Sylwester Drohomirecki, Maciej Bernat, Marcin Ortez, Dariusz Frątczak, Aleksander Wręczycki.
 
Rugby Old Boy Club Posnania Poznań: Jacek Biskupski, Paweł Borowski, Franciszek Budnik, Dariusz Głogowski, Jan Góral, Adam Kęsy, Robert Maciejewski, Dariusz Matuszewski, Piotr Minkin, Marcin Noculak, Tomasz Okoniewski, Andrzej Opatowski, Piotr Piasecki, Piotr Piusek, Przemysław Połczyński, Paweł Rodziejczak, Marcin Rybacki, Artur Ryszczak- kapitan, Tomasz Trobos, Piotr Walczak, Krzysztof Warchoł, Jarosław Wiśniewski, Lech Woźniak.
 
Rugby Veterans Orkan/Veterans Ogniwo Sopot: Zbigniew Dąbrowski, Sławomir Dudkowski, Robert Dłutek- kapitan, Bogdan Wróbel, Robert Zatorski, Mirosław Foryszewski, Waldemar Sieczka, Marcin Kubiszewski, Łukasz Żakowski, Maciej Nowakowski, Cezary Dudek, Bartosz Marczyński, Antoni Dominikowski, Robert Fiodorow, Jędrzej Zielaskowski, Maciej Bobowicz, Serge Boska.
 
WFS Siedlce Veterans: Adam Kociński (KS Budowlani Łódź), Jarosław Borkowski, Grzegorz Chomka, Krzysztof Kisieliński, Sławomir Kłosiewicz, Piotr Krasuski, Artur Lewczuk, Adrian Miałkowski, Sławomir Pieper, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Marcin Skwarski, Zbigniew Wyrębiak- kapitan, Daniel Zychowicz, Paweł Żelazowski.
 
Ekstraliga: Zwycięstwa faworytów, ale po jakiej walce! Polska v Ukraina: Szeroka kadra
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 RC Orkan Sochaczew 7 18
 04 Edach Budowlani Lublin 7 18
 05 Awenta Pogoń Siedlce 6 17
 06 OKS Skra Warszawa 7 17
 07 RC Lechia Gdańsk 7 15
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 6 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0