POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

XV Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag30.06.2021


W Jarocinie, 24 czerwca br. rozegrano XV Wielki Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag, imprezy współfinansowanej przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a organizowanej przez Polski Związek Rugby.
 
Na boiskach w Jarocinie zagrało 35 drużyn z 12 województw, w których przeprowadzono turnieje eliminacyjne. Ogółem w finale uczestniczyło ponad 300 zawodniczek i zawodników, tych pierwszych było niec mniej. Najlepsze drużyny w kategoriach klas IV, V i VI dostały puchary i medale, wszystkie klasy dyplomy, a każdy z uczestników plecak z gadżetami i dres.
 
W kategorii klas IV pierwsze miejsca zajęły Szkoła Podstawowa nr 1 Kasinka Mała (Małopolskie) przed Szkołą Podstawową Tomaszowice (Lubelskie) i Szkołą Podstawową nr 152 z Łodzi (Łódzkie).
W kategorii klas V układ końcowy drużyn, a przynajmniej województw był identyczny, wygrała Szkoła Podstawowa Lubień przed Szkołą Podstawową z Łaszczowa i Szkołę Podstawową nr 30 z Łodzi.
Natomiast w kategorii klas VI zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Mieszkowa (Wielkopolskie) przed Szkołą Podstawową nr 14 z Lubina (Dolnośląskie) i Szkołą Podstawową z Kurowic (Łódzkie).
 
Wyniki wszystkich spotkań zamieścimy niebawem, przypomnijmy tylko, że turniej odbył się w ramach projektu „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży” Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dzisiaj kolejność końcowa w poszczególnych kategoriach.
 
KLASY IV
01. SP 1 Kasinka Mała (Małopolskie)
02. SP Tomaszowice (Lubelskie)
03. SP 152 Łódź (Łódzkie)
04. SP 47 Białystok (Podlaskie)
05. PSP Pijarzy Rzeszów (Podkarpackie)
06. SP Lokomotywa Sopot (Pomorskie)
07. SP 14 Lubin (Dolnośląskie)
08. SP Strzała (Mazowieckie)
09. SP Mieszków (Wielkopolskie)
10. SP 20 Grudziądz (Kujawsko-Pomorskie)
11. SP 52 Częstochowa (Śląskie)
12. SP 3 Szczytno (Warmińsko-Mazurskie)
 
KLASY V
01. SP Lubień (Małopolskie)
02. SP Łuszczów (Lubelskie)
03. SP 30 Łódź (Łódzkie)
04. SP Mieszków (Wielkopolskie)
05. SP 14 Lubin (Dolnośląskie)
06. SP Ruś (Warmińsko-Mazurskie)
07. SP 47 Białystok (Podlaskie)
08. SP Lokomotywa Sopot (Pomorskie)
09. SP 20 Grudziądz (Kujawsko-Pomorskie)
10. SP 22 Częstochowa (Śląskie)
11. PSP Pijarzy Rzeszów (Podkarpackie)
12. SP Strzała (Mazowieckie)
 
KLASY VI
01. SP Mieszków (Wielkopolskie)
02. SP 14 Lubin (Dolnośląskie)
03. SP Kurowice (Łódzkie)
04. SP 47 Białystok (Podlaskie)
05. SP Łuszczów (Lubelskie)
06. SP 22 Częstochowa (Śląskie)
07. SP Kasinka Mała (Małopolskie)
08. SP 29 Olsztyn (Warmińsko-Mazurskie)
09. SP Czuryły (Mazowieckie)
10. SP Zabratówka (Podkarpackie)
11. SP 32 Bydgoszcz (Kujawsko-Pomorskie)
KNM7 U18: Brązowe "Olimpijskie Nadzieje" KNK7 U18: Srebrne "Nadzieje Olimpijskie"
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 19 81
 02 Master Pharm Łódź 19 74
 03 RC Orkan Sochaczew 19 55
 04 OKS Skra Warszawa 19 64
 05 Awenta Pogoń Siedlce 18 43
 06 RC Lechia Gdańsk 18 42
 07 Edach Budowlani Lublin 18 36
 08 RzKS Juvenia Kraków 18 28
 09 RC Arka Gdynia 18 25
 10 RK Sparta Jarocin 18 8