POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

XV: Pogoń Siedlce v Polska 10:2510.02.2019

 
Przebywająca na konsultacji w Siedlcach reprezentacja Polski seniorów rozegrała mecz kontrolny z ekstraligową Pogonią Siedlce wygrywając 25:10, liczono tylko przyłożenia. Składy Pogoni i Polski to wyjściowe ustawienia obu zespołów. W pierwszej tercji w zespole Pogoni zagrało czterech reprezentantów i początkowo gospodarze prowadzili 10:0 po przyłożeniach Przemysław Rajewskiego i Daniel Trybusa, wynik na 10:5 zmienił przed przerwą Grzegorz Buczek. Po zmianie stron i przejściu zawodników kadry z Pogoni do Polski na boisku zaczęła dominować kadra, w drugiej tercji przyłożenia na 10:20 zdobyli Radosław Dabkiewicz, Kewin Bracik i Mateusz Plichta. W trzeciej tercji reprezentacja realizowała założenia taktyczne, zamiast zdobywać punkty po solowych akcjach zawodnicy czekali na wsparcie i grali kontynuację. Wynik na 10:25 ustalił Adrian Niemiec, ale nie był on w tym spotkaniu najważniejszy.
 
Do zawodników, którzy zagrali w meczu z Pogonią dołączy jeszcze Michał Jurczyński. Kadrowicze będą przebywali w Siedlcach do wtorku, następnie polecą do Lizbony by tam kontynuować przygotowania do spotkania z Portugalią. Na miejscu dołączą Mateusz Bartoszek, Hugo Mazur, Aleksander Nowicki, Adrian Potrykus i Ronan Seydak. Mecz Portugalia v Polska w sobotę, 16 lutego br. o godz. 16.00, Complexo Municipal de Atletismo w Setubal (miasto satelickie Lizbony). Transmisja w internecie na RugbyEuropeTV.
 
Siedlce 10.02.2019, 3 x 20 minut
MKS Pogoń Siedlce v Polska 10:25 (10:20, 10:5)
Punkty Pogoń: Przemysław Rajewski 5 (P), Daniel Trybus 5 (P). 
Punkty Polska: Grzegorz Buczek 5 (P), Radosław Dabkiewicz 5 (P), Kewin Bracik 5 (P), Mateusz Plichta 5 (P), Adrian Niemiec 5 (P).
Pogoń: Tomasz Gołąb, Adrian Chróściel*, Paweł Tokarski, Dawid Rajewski, Wojciech Twarowski, Krystian Olejek, Tomasz Antoszczuk, Eduard Vertyletskyi - Daniel Trybus - Mateusz Adamski* - Adam Dudek, Mateusz Dąbrowski, Daniel Gdula*, Tomasz Biernacki - Przemysław Rajewski*. Rezerwa: Paweł Krasuski, Marek Mirosz, Kostiantyn Hurylov i Marcin Posiadała.
Polska: Michał Gadomski, Grzegorz Buczek, Radosław Bysewski, Piotr Wiśniewski, Radosław Dabkiewicz, Marek Płonka Jr, Konstiantyn Bezverkhyi, Piotr Zeszutek - Dawid Plichta - Wojciech Piotrowicz - Adrian Niemiec, Kewin Bracik, Grzegorz Szczepański, Artur Fursenko - Mateusz Plichta. Rezerwa: Robizon Klberashvili.
Sędzia: Dariusz Reks.
* - reprezentanci Polski w wyjściowym składzie Pogoni

Zdjęcia: Maciej Sztajnert SportSiedlce.pl
 
Warrinton Wolves otwiera się na Polaków? Puchar 6 Narodów Kobiet - 2 kolejka
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1