POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

XV: Pogoń Siedlce v Polska 10:2510.02.2019

 
Przebywająca na konsultacji w Siedlcach reprezentacja Polski seniorów rozegrała mecz kontrolny z ekstraligową Pogonią Siedlce wygrywając 25:10, liczono tylko przyłożenia. Składy Pogoni i Polski to wyjściowe ustawienia obu zespołów. W pierwszej tercji w zespole Pogoni zagrało czterech reprezentantów i początkowo gospodarze prowadzili 10:0 po przyłożeniach Przemysław Rajewskiego i Daniel Trybusa, wynik na 10:5 zmienił przed przerwą Grzegorz Buczek. Po zmianie stron i przejściu zawodników kadry z Pogoni do Polski na boisku zaczęła dominować kadra, w drugiej tercji przyłożenia na 10:20 zdobyli Radosław Dabkiewicz, Kewin Bracik i Mateusz Plichta. W trzeciej tercji reprezentacja realizowała założenia taktyczne, zamiast zdobywać punkty po solowych akcjach zawodnicy czekali na wsparcie i grali kontynuację. Wynik na 10:25 ustalił Adrian Niemiec, ale nie był on w tym spotkaniu najważniejszy.
 
Do zawodników, którzy zagrali w meczu z Pogonią dołączy jeszcze Michał Jurczyński. Kadrowicze będą przebywali w Siedlcach do wtorku, następnie polecą do Lizbony by tam kontynuować przygotowania do spotkania z Portugalią. Na miejscu dołączą Mateusz Bartoszek, Hugo Mazur, Aleksander Nowicki, Adrian Potrykus i Ronan Seydak. Mecz Portugalia v Polska w sobotę, 16 lutego br. o godz. 16.00, Complexo Municipal de Atletismo w Setubal (miasto satelickie Lizbony). Transmisja w internecie na RugbyEuropeTV.
 
Siedlce 10.02.2019, 3 x 20 minut
MKS Pogoń Siedlce v Polska 10:25 (10:20, 10:5)
Punkty Pogoń: Przemysław Rajewski 5 (P), Daniel Trybus 5 (P). 
Punkty Polska: Grzegorz Buczek 5 (P), Radosław Dabkiewicz 5 (P), Kewin Bracik 5 (P), Mateusz Plichta 5 (P), Adrian Niemiec 5 (P).
Pogoń: Tomasz Gołąb, Adrian Chróściel*, Paweł Tokarski, Dawid Rajewski, Wojciech Twarowski, Krystian Olejek, Tomasz Antoszczuk, Eduard Vertyletskyi - Daniel Trybus - Mateusz Adamski* - Adam Dudek, Mateusz Dąbrowski, Daniel Gdula*, Tomasz Biernacki - Przemysław Rajewski*. Rezerwa: Paweł Krasuski, Marek Mirosz, Kostiantyn Hurylov i Marcin Posiadała.
Polska: Michał Gadomski, Grzegorz Buczek, Radosław Bysewski, Piotr Wiśniewski, Radosław Dabkiewicz, Marek Płonka Jr, Konstiantyn Bezverkhyi, Piotr Zeszutek - Dawid Plichta - Wojciech Piotrowicz - Adrian Niemiec, Kewin Bracik, Grzegorz Szczepański, Artur Fursenko - Mateusz Plichta. Rezerwa: Robizon Klberashvili.
Sędzia: Dariusz Reks.
* - reprezentanci Polski w wyjściowym składzie Pogoni

Zdjęcia: Maciej Sztajnert SportSiedlce.pl
 
Warrinton Wolves otwiera się na Polaków? Puchar 6 Narodów Kobiet - 2 kolejka
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin