POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

XV: Szkolenie World Rugby - Level 211.02.2019

 
W dniach 9-10 lutego 2019 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyło się szkolenie World Rugby w zakresie Level 2 dla trenerów Rugby XV, które wpisuje się w plany szkoleniowe PZR, wskazane na konferencjach licencyjnych w 2018 roku.

Uczestnikami szkolenia byli trenerzy szkolenia centralnego PZR oraz szkoleniowcy pracujący w klubach Ekstraligi Rugby. Łącznie, udział wzięło 25 trenerów. Udział w niniejszym szkoleniu to jednocześnie podstawa do przedłużenia uprawnień trenerskich PZR w kat. S.

Szkolenie prowadzii edukatorzy World Rugby Noel O’Meara i Gavin Foley, na co dzień pracujący w Irlandzkim Związku Rugby (IRFU).

Realizacja kursu możliwa była dzięki rozszerzeniu współpracy w zakresie szkolenia z Światową Federacją Rugby, która między innymi sfinansowała pracę edukatorów. Kolejne szkolenie z zakresie WR Level 2 planowane jest na październik 2019 roku jednak na chwilę obecną wymaga jeszcze potwierdzenie ze strony World Rugby.

Wszyscy uczestniczący w szkoleniu trenerzy uznali to spotkanie za bardzo wartościowe. Wyrazili chęć  i konieczność kontynuowania wymiany doświadczeń w podobnym gronie w kolejnych edycjach konferencji licencyjnych. Podziękowania dla Krzysztofa Krzewickiego i Jakuba Lisiewskiego  za tłumaczenie z języka angielskiego oraz dla Dariusza Reksa za pomoc w organizacji kursu.


Jacek ZalejarzK
Kierownik Wyszkolenia PZR

Zdjęcia Jacek Zalejarz
 
Rugby Europe Championship, 1 kolejka U18: Powołania na konsultację do Gdańska
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1