POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Zapraszamy na Święto Rugby w Warszawie23.09.2020


Już w sobotę, 26 września br, od godziny 9:00 odbędzie się wielki Festyn Rugbowy, którego organizatorem jest drużyna Legii Rugby Warszawa. Zaczynamy od II turnieju w ramach Mistrzostw Polski kobiet w odmianie olimpijskiej Rugby7. Po zakończeniu turnieju na boisko wybiegną 15ki Legii Warszawa i Posnanii Poznań by rozegrać mecz w ramach 
I Ligii Rugby 15osobowej. Nasze święto odbędzie się na boisku Skry przy ul. Wawelskiej 5 w Warszawie. Wstęp na zawody jest darmowy!
 
W ramach II  turnieju z serii Mistrzostw Polski kobiet, zmierzy się 11 najlepszych drużyn z całej Polski. Organizatorem turnieju jest kobieca drużyna Legii Warszawa. Turniej rozpocznie się o godzinie 9:00. Pierwszą fazę rozgrywek turniejowych będą stanowiły mecze grupowe, zaś od około 14:00 planowane jest rozpoczęcie meczy finałowych. Dzięki silnemu wsparciu ze strony Województwa Mazowieckiego, Miasta Stołecznego Warszawy, jak również prywatnych sponsorów i partnerów, którzy podobnie jak same zawodniczki, upodobały sobie ten jakże widowiskowy sport, możemy po raz kolejny już gościć najlepsze drużyny z całej Polski. Gwarantujemy dużo emocji i wrażeń sportowych. Sponsorem Głównym Turnieju, bez którego wsparcia finansowego nie udałoby się całe przedsięwzięcie, jest firma ROBYG – deweloper prężnie działający na warszawskim rynku mieszkaniowym, z którym to sekcja żeńska rugbistek rozpoczęła współpracę cztery lata temu. 
 
Po turnieju kobiet ok 16:30, na boisko wybiegną męskie drużyny Legii Warszawa i Posnanii Poznań by rozegrać mecz I Ligi Rugby. Drużyna z Poznania jest jednym z faworytów do awansu do Ekstraklasy. Drużyna warszawska nie zamierz jednak poddać się bez walki. Zapowiada się bardzo dobre widowisko!
 
Prócz samego turnieju i meczu przewidziano wiele atrakcji. Nie zapominamy o najmłodszych kibicach, przygotowaliśmy m.in.: pokazowe treningi rugby, wspólne zabawy, wspólne malowanie kolorowanek itp. 
 
Po Turnieju i meczu tradycyjnie już zapraszamy wszystkich na tzw. „trzecią połowę”, gdzie będzie można osobiście pogratulować wszystkim zawodniczkom i zawodnikom zapału do walki, jak również poznać odpowiedzi na wszystkie nurtujące kibiców pytania dotyczące tego fascynującego acz dopiero rozwijającego się w Polsce sportu.
 
Przypominamy, że całe wydarzenie odbywać się będzie w ramach obostrzeń sanitarnych Covid-19.
 
Filip Cackowski
RC Legia Warszawa
RTDiM: Zaproszenie do Trójmiasta I GPJ7/I GPK7: Harmonogramy - Aktualizacja
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 Awenta Pogoń Siedlce 7 22
 04 RC Lechia Gdańsk 8 20
 05 RC Orkan Sochaczew 8 19
 06 Edach Budowlani Lublin 7 18
 07 OKS Skra Warszawa 7 17
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 7 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0