Zaproszenie na "Coaching rugby 7 for girls"03.07.2021
TweetKonferencja "Coaching rugby 7 for girls", podejmująca tematykę kobiecego młodzieżowego rugby, dla trenerów i nauczycieli WF odbędzie się w Łodzi w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83) w sobotę 10 lipca 2021.
Konferencja rozpocznie się o godzinie 9:00, a zakończy o godzinie 18:00.
Udział w konferencji jest bezpłatny, z wyżywieniem włącznie. Jest 30 miejsc dla uczestników - obowiązuje kolejność zgłoszeń.
I. Program konferencji:
09:00-09:15 Rejestracja uczestników
09:15-09:20 Otwarcie konferencji
09:20-10:30 Metodyka treningu rugby - Dan Badea
10:30-10:45 Przerwa kawowa
10:45-12:15 Urazy w kobiecym sporcie - rugby - dr. Adam Kwapisz, Joanna Kowalska
12:15-13:00 Obiad
13:00-15:00 Specyfika pracy z kobietami - TBA
15:00-15:15 Przerwa
15:15-17:50 Rozwój cech motorycznych w treningu rugby kobiet w wieku 12-18 lat - Paweł Stempel
17:50-18:00 Zamknięcie konferencji
II. Prelegenci:
1. „Metodyka treningu rugby”
Dan Badea – Profesor Narodowego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sportu w Bukareszcie i dyrektor Szkoły Trenerów “Ioan Kunst Ghermănescu”. Były reprezentant Rumunii w rugby i trener. Autor licznych badań naukowych i publikacji na temat rugby w języku rumuńskim.
2. "Urazy w kobiecym rugby – epidemiologia, możliwości prewencji i leczenia"
Adam Kwapisz – Asystent Kliniki Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej CKD UM w Łodzi. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, na którym to uzyskał również tytuł Doktora Nauk Medycznych. Zawodowo zajmuje się wszelkiego rodzaju urazami, złamaniami, chorobą zwyrodnieniową, artroskopią w obrębie barku i łokcia. Specjalizuje się również w urazach sportowych kolana. Pierwszy Polak, który zdał światowy egzamin z ortopedii SICOT Diploma. Pierwszy Polak, który odbył roczne staże z zakresu leczenia chorób barku i łokcia oraz ortopedii sportowej w Steadman Hawkins Clinic of the Carolinas w USA i PanAm Clinic w Kanadzie. Odbył także krótsze staże w licznych ośrodkach w Europie i USA. Drugi Polak w historii, przyjęty do Amerykańskiego Towarzystwa Barku i Łokcia. Wykładowca i instruktor na licznych kursach i kongresach w Polsce i za granicą.
Joanna Kowalska – magister fizjoterapii, w trakcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Zawodowo związana z fizjoterapią w ortopedii i urazach sportowych, w pracy z pacjentami bazuje na treningu motorycznym. Od 2018 roku fizjoterapeuta Kadry Polski Seniorów w skokach do wody. Uczestniczka wielu konferencji, w tym międzynarodowych, z zakresu ortopedii, fizjoterapii ortopedycznej i sportowej (m. in. kongresy European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy, European Sports Medicine Associates, Polskiego Towarzystwa Artroskopowego).
3. "Specyfika pracy z kobietami i przeciwdziałanie dyskryminacji w sporcie"
Wkrótce napiszemy kto zaprezentuje ten temat.
4. "Rozwój cech motorycznych w treningu rugby kobiet w wieku 12-18 lat"
Paweł Stempel - były zawodnik rugby i Reprezentant Polski w rugby 7 i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i uczestnik Mistrzostw Świata w sprincie. Trener przygotowania motorycznego Reprezentacji Polski w Rugby 7 Kobiet i Mężczyzn. Wykładowca na AWF Biała Podlaska (przygotowanie motoryczne, trening wytrzymałości, dietetyka), certyfikowany Edukator Przygotowania Motorycznego World Rugby, trener przygotowania motorycznego Polski Związek Rugby.
Prosimy o zgłoszenia pod adresem e-mail: mczerwiowski@gmail.com