POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Zaproszenie na Sopot Beach Rugby10.07.2019

 
Niespełna miesiąc został do rozpoczęcia VII Sopot Beach Rugby czyli największego plażowego turnieju rugby w Polsce i jednego z największych w Europie.
 
Na sopockiej plaży 03 sierpnia br. wystąpi ponad 30 drużyn, zarówno męskich jaki i kobiecych. O zwycięstwo będą walczyć czynni rugbiści i rugbistki, oldboje, amatorzy, a nawet przedstawiciele innych dyscyplin sportu, dla których rugby na plaży to nie tylko dobra zabawa, ale także świetny trening uzupełniający. Główny organizator imprezy Jarosław Hodura, były reprezentant Polski, trener i prezes fundacji im. Edwarda Hodury zapewnia, że odbędzie się także mecz pokazowy, w którym jak co roku, wystąpi drużyna Urzędu Miasta Sopot z prezydentem miasta Jackiem Karnowskim, w roli kapitana.
 
Sopot Beach Rugby zawsze niesie szlachetne przesłanie. - W ubiegłym roku pomagaliśmy Klaudii i Jakubowi, dwóm młodym osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich - przypomina Hodura. Dzięki pomocy wielu osób i licznym akcjom cel został w 100 proc. osiągnięty. W tym roku Jakub będzie naszym wolontariuszem - dodaje organizator. Tym razem nasze działanie kierunkujemy na ekologię. Hasłem Sopot Beach Rugby 2019 jest „Eco Friendly”. Postaramy się je promować, edukować i oczekiwać od uczestników turnieju zachowania przyjaznego naturze - deklaruje Jarosław Hodura.
 
Rugby na plaży to emocje i spalone kalorie. Podczas sopockiej imprezy nikt nie będzie głodny, bo nad tą sferą zapanuje sprawdzona grupa Koła Gospodyń Sopockich, znana z pysznych dań na stadionie Ogniwo. Wszelkie datki zostaną przekazane na grupy młodzieżowe Ogniwa Sopot. 
 
Organizatorem turnieju jest: Fundacja Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury, partnerami: Gmina Miasta Sopotu, Delikatesy Mrozińscy, Fundacja Lotto im. H.Konopackiej, Kąpielisko Morskie Sopot, Oceanic SA, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie, Toi Toi Polska, Ortopedika, Agencja Ochrony Grom. 
 
Turniej Sopot Beach Rugby 2019 objęty jest patronatem honorowym prezydenta miasta Sopotu Jacka Karnowskiego.
 
Start turnieju przewidziany jest na godz.11.00. Serdecznie Zapraszamy.
 
Regulamin i zapisy na stronie www.fundacjahodura.pl
 
Zaproszenie do Piotrowic Nyskich U12-U16: Zaproszenie do Heidelbergu
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1