POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Zarząd PZR - Protokół z 18.01.202022.02.2020

Protokół z posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Rugby
w dniu 18 stycznia 2020 roku, Sala Konferencyjna Hotel Meksyk, Warszawa

W posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Rugby w dniu 18 stycznia 2020 r. udział wzięli:

Prezes PZR: Dariusz Olszewski
Członkowie Zarządu PZR: Maciej Brażuk, Mateusz Dąbrowski, Jarosław Guzda, Maciej Olszewski, Henryk Pach, Jacek Zalejarz, Marek Parjaszewski
Jarosław Prasał - udział przez telefon
p.o. Sekretarza Generalnego PZR: Dariusz Reks
Zaproszeni goście: Krzysztof Czajka
Nieobecni członkowie Zarządu PZR: Jan Kozłowski (nieobecność usprawiedliwiona),
 
1.  Prezes PZR otworzył obrady, stwierdził kworum. Przedstawił agendę posiedzenia. Agenda została zatwierdzona.
2.  Żaden z Członków Zarządu nie wniósł zastrzeżeń do protokołu z pierwszego zebrania Zarządu PZR z dnia 27 grudnia 2019.
3.  Maciej Brażuk złożył rezygnację z funkcji członka Zarządu PZR. Maciej przedstawił powody decyzji. Przedstawił perspektywę współpracy z Zarządem PZR.
4.  Prezes przedstawił aktualny stan zaawansowanie pozyskiwania sponsora generalnego dla Związku. Henryk Pach zapytał o możliwość pomocy przy rozmowach ze spółkami skarbu Państwa.
5.  Jacek Zalejarz przedstawił sprawy związane z miejscami i datami imprez młodzieżowych:.
a.  17 maja Rugby 7 turniej II Grand Prix Kadetów i Juniorów - Gdynia/Sopot
b.  23 maja Rugby 7 finałowy Turniej Juniorów - Kraków,
c.  24 maja Rugby 7 III turniej GP Prix Kadetów - Łódź
d.  12/14 czerwca  Rugby 15 Finał MP Juniorów - Siedlce
e.  20/21 czerwca Finał TDiM - Łódź
f.  26-28 czerwca Rugby 15 MP Kadetów - Kraków
6.  Na wniosek Mateusza Dąbrowskiego została poruszona sprawa realizacji postanowień Zarządu PZR  przez kluby, które nie wypełniły realizacji w Systemie Szkolenia Młodzieży Etap III. Zarząd PZR podjął decyzje o przygotowaniu przez dział prawny o doprecyzowaniu treści uchwały Zarządu PZR nr 1 /2019 z dnia 26 lipca 2019 - rozumienie użytych słów kara finansowa.
7.  Zarząd PZR poddał pod głosowanie odwieszenie warunkowo zawieszonego zakazu transferowego i cofnął licencje zawodnicze przyznane na grę do końca rundy jesiennej w Klubie - klub MKS Pogoni Siedlce. Uchwała nr 1/2020 Zarządu PZR została przyjęta
8.  Zarząd PZR poddał pod głosowanie odwieszenia warunkowo zawieszonego zakazu transferowego i cofnął licencje zawodnicze przyznane na grę do końca rundy jesiennej w Klubie - klub Budowlani Rugby S.A. Uchwała nr 2/2020 Zarządu PZR została przyjęta
9.  Mateusz Dąbrowski przedstawił sytuację rozliczeniową za transmisje Ekstraligi i poddał pod dyskusję możliwość pokrycia reszty opłaty związanych z transmisjami przez PZR. Zarząd PZR stwierdził, że na obecną chwilę nie jest wstanie zapewnić środków na opłatę reszty zobowiązań.
10.  Mateusz Dąbrowski przedstawił propozycję jednej z firm bukmacherskich. Zarząd PZR odrzucił propozycję tej firmy.
11.  Jacek Zalejarz przedstawił plan akcji szkoleniowych na rok 2020. Po korektach na wniosek Kierownika Wyszkolenia PZR Zarząd poddał pod głosowanie zatwierdzenie kalendarz do zakończenia rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2019/2020. Uchwała nr 3/2020 Zarządu PZR została przyjęta.
12.  Krzysztof Czajka przedstawił podział środków na poszczególne zadania dotyczące dotacji z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na szkolenie centralne. Zarząd poddał pod głosowanie podział środków na poszczególne zadania.
Uchwała nr 4/2020 Zarządu PZR została przyjęta
13.  Zarząd spotkał się z Trenerami Kadr Narodowych obecni byli: Maciej Misiak, Jakub Seklecki, Andrzej Kozak, Duaine Lindsay, Janusz Urbanowicz, Buchało Jurij oraz Trener przygotowania motorycznego Paweł Stempel. Nie obecni Krzysztof Krzewicki i Grzegorz Kacała. Każdy z obecnych trenerów przedstawił plan pracy z Kadrą Narodowa na rok 2020. Po każdej prezentacji odbyła się dyskusja przy udziale wszystkich zebranych.
14.  Andrzej Kozak przestawił do Zarządu pytania i problemy przekazane mu przez zawodników Kadry Narodowej.
15.  Henryk Pach przedstawił sytuacje Rugby 7 Męskiego w Polsce. Dyskusja Zarządu PZR.
Zarząd PZR poprosił Henryka Pach o poruszenie na najbliższym zebraniu Komisji Rugby 7 kwestii organizacji i terminów turniejów MPS R7 i PPR7 oraz o przesłanie do Zarządu PZR informacji dotyczących działań jakie będą podejmowane przez nową Komisję Rugby 7 i propozycję osoby na Komisarza Rozgrywek Rugby 7.
16.  Na wniosek Prezesa PZR, Zarząd PZR podał pod głosowanie rezygnację z funkcji członka Zarządu PZR złożoną przez Macieja Brażuka.
Uchwała nr 5/2020 Zarządu PZR została przyjęta

Protokół sporządził
p.o. Sekretarza Generalnego PZR Dariusz Reks

REIC Championship, 3 kolejka Przegląd Lig Świata - Zapowiedź
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1