POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Zielona Góra: Pierwszy turniej najmłodszych09.05.2017

 
II Turniej Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Rugby Żaków i Mini żaków
 
W Zielonej Górze, 1 maja br. odbył się II Turniej Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Rugby Żaków i Mini żaków z udziałem drużyn Miedziowych Lubin i zielonogórkiej Watahy, do turnieju nie przystąpiła drużyna z Bolesławca. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych, przy czym młodsi zawodnicy rozgrywali spotkania w odmianie bezkontaktowego Rugby Tag, a starsi w rugby kontaktowym. 
 
Były to pierwsze mecze rugby w historii miasta rozgrywane w winnym grodzie przez najmłodszych reprezentantów Watahy. Mini żacy zagrali 2 mecze w wymiarze 2x5min, podobnie jak ich starsi koledzy, którzy zagrali w kategorii Żaków 2 mecze w wymiarze 2x7min.
 
Poprzedni turniej w Lubinie okazał się dla naszych zawodników sporym wyzwaniem. Nie wygraliśmy tam ani jednego meczu. Podobnie stało się w Zielonej Górze z tą różnicą, że zauważalny był postęp jakiego dokonali nasi zawodnicy w stosunku do turnieju z poprzedniego miesiąca - mówi trener, Filip Wielgosz. Dało się dostrzec również elementy, nad którymi należy popracować przed turniejem w Bolesławcu, żeby wypaść jeszcze lepiej i w końcu wygrać mecz. 
 
Dziękujemy sponsorom (Eurobox24, DariuszBiczyński.pl, LatexPol) za pomoc w realizacji strojów meczowych dla najmłodszych wojowników zielonogórskiej Watahy.
 
Dariusz Krause
 
Ekstraliga: Pogoń znów liderem Wrocław: Więcej instruktorów Rugby Tag
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1