POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Zmiany w kadrze na ME U1922.10.2014

Niestety wczorajszy mail z Budowlanych SA Łódź informujący o kłopotach zdrowotnych zawodników: Łukasza Kujawy i Patryka Reksulaka uniemożliwiających im wzięcie udziału w imprezie mistrzowskiej w Portugalii spowodował konieczność zastąpienia ich. Trener Tomasz Borowski zdecydował więc, że ich miejsce w kadrze zajmą: Mikołaj Łuczak (Posnania) i Wojciech Lubisz (Budowlani Lublin).

Absencja dwójki zawodników z Łodzi to oczywiście spora strata dla naszej kadry, bowiem należą oni do grupy najzdolniejszych graczy w tym roczniku i mogli dotychczas liczyć na specjalne traktowanie ze strony PZR (pozwolenie na grę Łukasza Kujawy w juniorach KS i seniorach SA) oraz powołania do kadry seniorów.

Szkoda, że pomimo kilkukrotnych, zgłaszanych trenerowi kadry deklaracji o chęci występu w Lizbonie zawodnicy ci ostatecznie mieli nie zagrać w naszej reprezentacji z powodu odniesionych urazów. Mogło to trochę dziwić bowiem ich długotrwałe kłopoty zdrowotne zgłaszane kilkukrotnie przez Klub uniemożliwiły im udział zarówno we wrześniowej, jak i październikowej konsultacji reprezentacji, a jednak poza ostatnim meczem ligowym z Juvenią, wymienieni zawodnicy wystąpili we wszystkich grach ligowych Budowlanych nie opuszczając nigdy boiska przed 70 minutą spotkania.

Okazało się jednak, że na rozpoczynajacej się dzisiaj konsultacji w Warszawie pojawił się Patryk Reksulak deklarując chęć wyjazdu z ekipą 19-latków. Po konsultacji z trenerem i lekarzem kadry, Jerzym Małożewskim uznano, że stan jego zdrowia umożliwia występy w Lizbonie, co oznacza, że jedyną zmianą w awizowanym wcześniej składzie będzie ta z tytułu nieobecności Łukasza Kujawy.

W związku z powołaniem szóstego już zawodnika Posnanii do kadry U19 Komisja Gier i Dyscypliny PZR przychyliła się do prośby KS Posnania Poznań o zmianę terminu ich meczu z MKS Pogoń Siedlce wyznaczonego na 26 października i wyznaczyła nowy termin tego spotkania na 29/30.11.2014 r.

Udana konsultacja U19 kobiet Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 5
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1