POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Mistrzostwo Polski Rozgrywki

Decyzją Zarządu PZR prawo gry w Mistrzostwach Polski 7 w sezonie 2013-2014 ma sześć pierwszy zespołów z poprzedniego sezonu (Lechia Gdańsk, Pogoń Siedlce, Orkan Sochaczew, Budowlani S.A. Łódź, Juvenia Kraków) i kolejnych sześć wyłonionych w turnieju barażowym. Mistrz Polski ma zostać wyłaniany w wyniku serii turniejów, w bieżącym sezonie dwóch.
 
Turniej barażowy, Warszawa 13.10.2013
Grupa A: 1.RC Czarni Pruszcz Gdański 2.RKS Skra Warszawa 3.Frogs&Co Warszawa;
Grupa B: 1.AZS AWFiS Gdańsk 2.RC Arka Gdynia 3.Alfa Bydgoszcz;
Grupa C: 1.KS Budowlani Lublin 2.MKS Ogniwo Sopot 3.RC Częstochowa.
Wyniki: Czarni Pruszcz Gdański - Skra Warszawa 22:10, AZS AWFiS Gdańsk - Arka Gdynia 7:27, Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot 21:33, Skra Warszawa - Frogs Warszawa 10:7, Arka Gdynia - Alfa Bydgoszcz 45:0, Ogniwo Sopot  - RC Częstochowa 43:0, Czarni Pruszcz Gdański - Frogs Warszawa 5:12, AZS AWFiS Gdańsk - Alfa Bydgoszcz 35:0, Budowlani Lublin - RC Częstochowa 40:0, Czarni Pruszcz Gdański - Alfa Bydgoszcz  24:14;
 
o miejsca 1-3: Arka Gdynia - Skra Warszawa 19:10, Skra Warszawa - Ogniwo Sopot 12:28, Arka Gdynia - Ogniwo Sopot 21:14;
o miejsca 4-6: Frogs Warszawa - AZS AWFiS Gdańsk 7:35, Frogs Warszawa - Budowlani Lublin 7:34, AZS AWFiS Gdańsk - Budowlani Lublin 7:45;
o miejsca 7-9: Czarni Pruszcz Gdański - RC Częstochowa 7:31, Alfa Bydgoszcz - RC Częstochowa 0:25 (walkower).
 
Awans do rozgrywek Mistrzostw Polski 7: Arka Gdynia, Ogniwo Sopot, Skra Warszawa, Budowlani Lublin, AZS AWFiS Gdańsk i Frogs Warszawa.
 
 
I turniej Grand Prix Mistrzostw Polski 7, Sochaczew 01.05.2014
Eliminacje: Pogoń Siedlce - AZS AWFiS Gdańsk 40:0, Posnania Poznań - Budowlani Łódź 17:12, Orkan Sochaczew - Ogniwo Sopot 33:5, AZS AWFiS Gdańsk - Ogniwo Sopot 10:33, Lechia Gdańsk - Posnania Poznań 31:12, Pogoń Siedlce - Orkan Sochaczew 0:26, Orkan Sochaczew - AZS AWFiS Gdańsk 31:7, Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 21:10, Ogniwo Sopot - Pogoń Siedlce 12:19.
 
Grupa A: 1.Lechia Gdańsk; 2.Budowlani SA Łódź; 3.Posnania Poznań;
Tabela grupy B: 1.Orkan Sochaczew; 2.Pogoń Siedlce; 3.Ogniwo Sopot; 4.AZS AWFiS Gdańsk.
 
1/2 finału:  Lechia - Pogoń 33:17, Orkan - Budowlani 7:15.
 
Finały - o V miejsce: Ogniwo - Posnania 5:42; o III miejsce: Orkan - Pogoń 33:12; o I miejsce: Budowlani - Lechia 0:36.
 
Klasyfikacja końcowa: 1.RC Lechia Gdańsk, 2.Budowlani S.A. Łódź, 3.RC Orkan Sochaczew, 4.MKS Awenta Pogoń Siedlce, 5.KS Posnania Poznań, 6.MKS Ogniwo Sopot, 7.AZS AWFiS Gdańsk.
 
 
II turniej Grand Prix Mistrzostw Polski 7, Gdańsk 12-13.07.2014 
Grupa A - 1.Lechia Gdańsk, 4.Pogoń Siedlce, 5.Ogniwo Sopot
Grupa B - 2.Budowlani SA Łódź, 3.Orkan Sochaczew, 6.AZS AWF Gdańsk
 
Eliminacje: Lechia Gdańsk v AZS AWF Gdańsk  54:0 (26:0), Budowlani Łódź v Orkan Sochaczew  12:17 (0:12), Pogoń Siedlce v Ogniwo Sopot  14:33 (0:26), Orkan Sochaczew v AZS AWF Gdańsk  47:0 (26:0), Lechia Gdańsk v Pogoń Siedlce  63:0 (35:0), Budowlani Łódź v Ogniwo Sopot  31:19 (12:12), Orkan Sochaczew v Pogoń Siedlce  56:5 (28:0), Lechia Gdańsk v Ogniwo Sopot  47:5 (12:5), Budowlani Łódź v AZS AWF Gdańsk  66:0 (33:0)
 
Tabela wspólna:
1. Lechia Gdańsk        9   +159
2. Orkan Sochaczew   9   +103
3. Budowlani Łódź       7     +78
4. Ogniwo Sopot          5      -35
5. Pogoń Siedlce          3    -133
6. AZS AWF Gdańsk    3    -167
 
Półfinały: 1-4 Lechia Gdańsk v Ogniwo Sopot  26:0 (14:0), 2-3 Orkan Sochaczew v Budowlani Łódź  12:5 (5:5)
 
Mecz o V miejsce: Pogoń Siedlce v AZS AWF Gdańsk  29:14 (12:14); Mecz o III miejsce: Ogniwo Sopot v Budowlani Łódź  7:28 (7:14); Mecz o I miejsce: Lechia Gdańsk v Orkan Sochaczew  26:19 (14:5)  
 
Kolejność turnieju: 1. Lechia Gdańsk - 14 pkt; 2. Orkan Sochaczew - 12 pkt; 3. Budowlani Łódź - 10 pkt; 4. Ogniwo Sopot - 9 pkt; 5. Pogoń Siedlce - 8 pkt; 6. AZS AWF Gdańsk - 7 pkt
 
Kolejność Mistrzostw Polski 2014
1. RC Lechia Gdańsk - 28 pkt
2. RC Orkan Sochaczew - 22 pkt
3. Budowlani SA Łódź - 22 pkt
4. MKS Pogoń Siedlce - 17 pkt
5. MKS Ogniwo Sopot - 16 pkt
6. AZS AWF Gdańsk - 13 pkt
O kolejności na miejscach 2-3 zadecydowało wyższe miejsce zespołu w drugim turnieju cyklu (finałowym).
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 19 81
 02 Master Pharm Łódź 19 74
 03 RC Orkan Sochaczew 19 55
 04 OKS Skra Warszawa 19 64
 05 Awenta Pogoń Siedlce 18 43
 06 RC Lechia Gdańsk 18 42
 07 Edach Budowlani Lublin 18 36
 08 RzKS Juvenia Kraków 18 28
 09 RC Arka Gdynia 18 25
 10 RK Sparta Jarocin 18 8