POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Mistrzostwa Polski Kobiet 2016/2017


Sezon 2016-2017 przyniósł zmiany w rozgrywkach Mistrzostw Polski Kobiet. Dokonany został podział zespołów na Ligę A i Ligę B. Do Ligi A zakwalifikowano 6 zespołów, które w Mistrzostwach Polski w sezonie 2015/16 zajęły w klasyfikacji generalnej miejsca od 1 do 6. Były to: Biało-Zielone Ladies Gdańsk, Black Roses Posnania Poznań, Legia Warszawa, AZS AWF Warszawa, Diablice Ruda Śląska i Błyskawice Wrocław. Pozostałe zespoły: KS Rugby Gietrzwałd, Juvenia Kraków, Frogs Warszawa oraz zespoły nowo zgłoszone kwalifikowały się się do Ligi B. Zasady awansów i spadków pomiędzy Ligą A i B określa regulamin [kliknij]. 
Mistrzostwa Polski były rozgrywane systemem turniejowym z udziałem zespołów Ligi A i Ligi B w każdym turnieju. Cztery turnieje były rozegrane jesienią 2016, kolejne cztery wiosną 2017.
 
 
I Turniej, Gietrzwałd 17.09.2016
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 15 pkt.; 2. RC Legia Warszawa 13 pkt.; 3. AZS AWF Warszawa 11 pkt.; 4. Black Roses Posnania Poznań 9 pkt.; 5. Juvenia Kraków 7 pkt.; 6. Miedziowe Lubin 5 pkt.; 7. Diablice Ruda Śląska 3 pkt.; 8. KS Rugby Gierzwałd 1 pkt.

II Turniej, Warszawa 08.10.2016
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 17 pkt.; 2. RC Legia Warszawa 15 pkt.; 3. AZS AWF Warszawa 13 pkt.; 4. Juvenia Kraków 11 pkt.; 5. Black Roses Posnania Poznań 9 pkt.; 6. Miedziowe Lubin 7 pkt.; 7. Diablice Ruda Śląska 5 pkt.; 8. KS Rugby Gierzwałd 3 pkt.; 9. Wataha Zielona Góra 1 pkt.

III Turniej, Warszawa 22.10.2016
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 15 pkt.; 2. Legia Warszawa 13 pkt.; 3. AZS AWF Warszawa 11 pkt.; 4. Black Roses Posnania Poznań 9 pkt.; 5. Miedziowe Lubin 7 pkt.; 6. Diablice Ruda Śląska 5 pkt.; 7. Juvenia Kraków 3 pkt.; 8. KS Rugby Gietrzwałd 1 pkt.

IV Turniej, Ruda Śląska 05.11.2016
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 15 pkt.; 2. Black Roses Posnania Poznań 13 pkt.; 3. Legia Warszawa 11 pkt.; 4. Diablice Ruda Śląska 9 pkt.; 5. AZS AWF Warszawa 7 pkt.; 6. Miedziowe Lubin 5 pkt.; 7. Juvenia Kraków 3 pkt.; 8. Wataha Zielona Góra 1 pkt.

V Turniej, Lubin 01.04.2017
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 19 pkt.; 2. Black Roses Posnania Poznań 17 pkt.; 3. Legia Warszawa 15 pkt.; 4. Diablice Ruda Śląska 13 pkt.; 5. AZS AWF Warszawa 11 pkt.; 6. Miedziowe Lubin 9 pkt.; 7. Juvenia Kraków 7 pkt.; 8. KS Rugby Gietrzwałd 5 pkt.; 9. Black Roses II Posnania Poznań 3 pkt.; 10. AZS AWF II Warszawa 1 pkt.

VI Turniej, Ruda Śląska 22.04.2017
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 19 pkt.; 2. Legia Warszawa 17 pkt.; 3. Black Roses Posnania Poznań 15 pkt.; 4. Juvenia Kraków 13 pkt.; 5. Diablice Ruda Śląska 11 pkt.; 6. AZS AWF Warszawa 9 pkt.; 7. Miedziowe Lubin 7 pkt.; 8. Black Roses II Posnania Poznań 5 pkt.; 9. AZS AWF II Warszawa 3 pkt.; 10. KS Rugby Gietrzwałd 1 pkt.

VII Turniej, Poznań 13.05.2017
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 15 pkt.; 2. Black Roses Posnania Poznań 13 pkt.; 3. Legia Warszawa 11 pkt.; 4. Juvenia Kraków 9 pkt.; 5. AZS AWF Warszawa 7 pkt.; 6. Miedziowe Lubin 5 pkt.; 7. Black Roses II Posnania Poznań 3 pkt.; 8. Diablice Ruda Śląska 1 pkt.

VIII Turniej, Gdańsk 03.06.2017
1. Biało-Zielone Leadis Gdańsk 17 pkt.; 2. Black Roses Posnania Poznań 15 pkt.; 3. Legia Warszawa 13 pkt.; 4. Juvenia Kraków 11 pkt.; 5. AZS AWF Warszawa 9 pkt.; 6. Miedziowe Lubin 7 pkt.; 7. Diablice Ruda Śląska 5 pkt.; 8. Klub Sportowy Rugby Gietrzwałd 3 pkt.; 9. Black Roses Posnania Poznań II 1 pkt.
 

1

Biało-Zielone Gdańsk

15+17+15+15+19+19+15+17

132

2

Legia Warszawa

13+15+13+11+15+17+11+13

108

3

Black Roses Poznań

9+9+9+13+17+15+13+15

100

4

AZS AWF Warszawa

11+13+11+7+11+9+7+9

78

5

Juvenia Kraków

7+11+3+3+7+13+9+11

64

6

Diablice Ruda Śląska

3+5+5+9+13+11+1+5

52

 

Miedziowe Lubin

5+7+7+5+9+7+5+7

52

8

KS Rugby Gietrzwałd

1+3+1+0+5+1+0+3

14

9

Black Roses II Poznań

0+0+0+0+3+5+3+1

NK

10

AZS AWF II Warszawa

0+0+0+0+1+3+0+0

NK

11

Wataha KS Zielone Góra

0+1+0+1+0+0+0+0

NK

Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 9 43
 02 OKS Skra Warszawa 11 41
 03 Master Pharm Łódź 10 37
 04 Awenta Pogoń Siedlce 11 34
 05 Edach Budowlani Lublin 10 26
 06 RC Lechia Gdańsk 11 26
 07 RC Orkan Sochaczew 11 23
 08 RC Arka Gdynia 11 19
 09 RzKS Juvenia Kraków 11 13
 10 RK Sparta Jarocin 11 0