7: GPS Gdynia - dzień pierwszy16.07.2016

Reprezentacja Polski w Rugby 7 uczestniczy w trzecim, ostatnim turnieju Mistrzostw Europy rozgrywanym w dniach 16-17 lipca br. w Gdyni, startuje dwanaście drużyn w tym dwie reprezentujące Wielką Brytanię.

Pierwszego dnia turnieju, w fazie grupowej drużyny zostały podzielone na trzy grupy, nasza reprezentacja rozstawiona w grupie B spotkała się z Francją, Wielką Brytanią 2 czyli GB Lions i Gruzją.
Przed meczem z Francją minutą ciszy uczczono ofiary z Nicei. Mecz rozpoczął się od prowadzenia Polaków, ale następnie punktowali Francuzi, po zmianie stron gospodarze zagrali dużo lepiej i mecz się wyrównał, najlepiej podkreśla to jej wynik 14:14. W następnym meczu z GB Lions reprezentacja Polski remisowała do przerwy 14:14, tym razem doświadczony przeciwnik wygrał drugą odsłonę i mecz zakończył się wynikiem 14:34. W ostatnim, najsłabszym występie w eliminacjach Biało-Czerwoni przegrali z Gruzją.

Eliminacje
Polska v Francja 19:40 (5:26)
Punkty: Robert Bosiacki 5 (P), Radosław Rakowski 5 (P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Dawid Plichta 2 (pd), Daniel Gdula 2 (pd).
Polska v GB Lions 34:14 (14:14)
Punkty: Szymon Sirocki 5 (P), Marek Przychocki 5 (P), Mateusz Plichta 4 (2pd).
Polska v Gruzja 0:45 (0:14)
Kolejność w grupie B: 1.GB Lions; 2.Francja; 3.Gruzja; 4.Polska.

Nasza reprezentacja zajęła czwarte miejsce w grupie B i drugi dzień turnieju rozpocznie od spotkania półfinałowego Bowl z Belgią.

Reprezentacja Polski występowała w Gdyni w następującym składzie: Mateusz Bartoszek, Robert Bosiacki, Kevin Bracik, Daniel Gdula, Michał Kępa, Dawid Plichta, Mateusz Plichta, Marek Przychocki, Radosław Rakowski, Szymon Sirocki, Grzegorz Szczepański, Piotr Wiśniewski. Trener Blikkies Groenewald.